Güncel

iPhone 5S’den kötü haber !

Apple, ilk çeyrekte uzun bir dönem sonra kâr miktarında düşüş yaşayabilir.

iPhone 5S’den kötü haber !

Gün içerisinde Apple’ın yeni bir CEO arayışında olduğuna dair birçok haber gündeme geldi. Şirketin son dönemde hisse değerlerinde yaşadığı büyük düşüş, söz konusu duruma gösterilen etkenlerin başında geliyor. Apple cephesinde işlerin tam anlamıyla yolunda gitmediği açıkçası ortada. Kimi iPhone 5'lerin üretiminde yaşanan sıkıntılar sebebiyle 8 milyon civarında iadenin yapılması, satışların geçtiğimiz çeyreğe nazaran düşüş göstermesi ve hisselerin büyük oranda değer kaybetmesinden sonra bir kötü haber de Citibank analisti Yeung’dan geldi. Analist uzmanına göre Apple cephesinde yıllar sonra ilk defa elde edilecek kâr miktarında düşüş bekleniyor.
1366670467_6.jpg

Analistin diğer ön görülerine değinecek olursak, daha önce haziran ya da temmuz döneminde duyurulması planlanan iPhone 5S modelinin gecikeceği iddia ediliyor. Birleştirici firma Foxconn cephesinde yaşanan hacimli üretim sorunları telefonun çıkış tarihini 2 ay ertelemiş durumda. Jefferies analisti Peter Misek de geçtiğimiz haftalarda iPhone 5S ve düşük maliyetli iPhone’un gecikeceğine dair açıklamalarda bulunmuştu.

Bir diğer iddia ise iPad Mini 2 cephesinden. Yeung’a göre Apple, iki farklı yeni nesil iPad Mini modeli sunacak. Birinde retina ekrana yer verilecek; diğerinde ise bir dizi gelişmeler sağlanacak. Retine ekranlı MacBook Air de beklenen yenilikler arasında olacak. Apple daha önce 13.3-inç ve 15.4-inçlik MacBook Pro modellerinde retina ekrana yer vermişti.

Yorumlar
©®
şu gakko ile ne diye boş boş ugrasirsiniz.ne siz öyle diyorsunuz diye gakko yorumlarını birakiyor ve nede değerini kaybediyor. işinize bakın siz.işine gelmeyen aldırmaz.alt tarafı bi yorum okumayın . yahu gakko sende aynı yorumu habire alakasız yerlere yazıp alakasız insanların tepkisini çekme yorum kirliliği olmasın bi taş atıyorsun kuyuya bütün sazanlar başında
Cevapla
ali
Her yeni modelde bi tek 'S' var baskada bi ekstra fiyat 2 kati.iphone4 halen fazlasiyla islerimi gormekte.acgozluluk yaptilar stew üstad beyindi öldu,kendilerini gelistiremediler.
Cevapla
ruuj
Senle ayni ortamda bulunmak gerci utandiriyor beni ama sonucta teknoloji haberlerini seviyorum.Yoksa turkiyenin %50 zaten senin gibi digilmi?
Cevapla
Misafir
gakko kardeş, bu forumdaki insanların çok büyük bölümünün tepkisini ve hatta nefretini kazandın. saçma sapan içi boş yorumlarını yöre ağzı ile burada yazıya döküyorsun. peki komik veya sempatik olduğunu mu düşünüyorsun? eğer böyle düşünüyorsan yanılıyorsun, çünkü çok itici, sevimsiz ve değersiz duruma düşürüyorsun kendini. seni aklı selime, terbiyeye, efendi olmaya davet ediyorum. eğer içinde biraz insanlık biraz terbiye kaldıysa kendini düzeltirsin.
Cevapla
☆G@kko☆
Gakko şivesini ve tarzını degistirsin diyen 10 YORUMCU ÇIKSIN VALLAHI DE BILLAHI DE NORMAL İSTANBUL ŞİVESINE VE YILDIZLI GAKKO NICKLI TARZA DONECEM.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.