Güncel

iPhone 7'nin Grafik Birimi Belli Oldu! [Video]

Apple ve PowerVR firmasının ortaklığı 2015 yılı ile birlikte zirveye çıkacak.

iPhone 7'nin Grafik Birimi Belli Oldu! [Video]

Apple ürünlerinde kendi geliştirdiği işlemcilerini kullanmayı tercih eden bir firma. İlk nesil iPhone ve 3G modellerinde Samung'un çiplerini kullansada zaman içinde kendi işlemcileri ile yola devam kararı almıştı. Bunun da sefasını dünyanın ilk 64 bit mobil işlemcisini aylar evvel piyasaya sunarak yaşamıştı. 8 çekirdekli işlemciler ile 2 çekirdekli ve yarısı kadar saat hızına sahip A7 işlemcisinin aynı performansı göstermesi sizce de şaşılacak şey değil mi?

GPU tarafında ise Apple PowerVR firmaının GPU larını kullanmayı tercih etmişti. Apple her iPhone çıkartığında en hızlı GPU'ya sahip olan bir firma olmuştur ve iPhone 5S'te kullanılan A7 işlemcisinde ise yine PowerVR G6430 GPU'sunu kullanarak grafik tarafında 6 çekirdekli yapılara kafa tutmuş ve onları yapılan Benchmark testlerinde geride bırakmıştı.

PowerVR firması "muhtemelen" iPhone 7'de kullanılacak olan PowerVR GR6500 mobil GPU'sunun tanıtımını gerçekleştirdi. Bu mobil GPU, 2015 yılının ortalarında hazır olacak ve konsol seviyesinde oyun deneyimini bizlere gerçekten yaşatabilecek gibi görünüyor. Mobil GPU'nun teknik özellikleri ile ilgili bir bilgi henüz bulunmuyor ama PowerVR firması yeni nesil GPU'sunun yapabildiklerini render görüntüleri ile bizlere gösterdi. 

2015 yılından itibaren 4 çekirdekli 64 bit işlemcilerin gelmesiyle birlikte mobil GPU tarafında da büyük değişimlere hazır olun...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.