Güncel

iPhone kullanan Microsoft CEO'su mu ilginç, yoksa Twitter'ın çifte standardı mı?

Microsoft eski CEO'su Twitter'da iPhone ile tweet attı ve hesap askıya alındı.

iPhone kullanan Microsoft CEO'su mu ilginç, yoksa Twitter'ın çifte standardı mı?

Microsoft’un eski CEO’su Steve Bllmer, artık emekli oldu ve köşesine çekildi. Ballmer emekli olmasına rağmen şirketin yüzde 4 hissesine sahip. Bu yüzden CEO‘nun Windows Phone destekli cep telefonu kullanması mantıklı olurdu ancak, Ballmer başka bir akıllı telefon kullanmayı tercih etti.

Microsoft Nokia’nın mobil bölümünü satın aldı ve Mr.Ballmer’in en azından bir Nokia Lumia modeli kullanması bekleniyordu.Twitter’da selfie içeren bir fotoğrafı tweetleyen Ballmer’ın kullandığı cihaz olarak ise iPhone görünüyordu.

1397808035_yilfghkp74em7ekj2dzu.png

Bu haberin yayınlanmasının ardından bu hesabın Steve Ballmer’a ait olmadığı gerekçesi ile Twitter tarafından hesap askıya alındı. Seri dolandırıcı Arturas Rosenbacher tarafından hesabın açıldığı iddia edildi.

Bu durum akıllara şunu getirdi. Türkiye’de kanunları ciddiye almayan ve hesapları kapatmayan Twitter, mahkeme kararı bile olmadan bir anda bu hesabı nasıl askıya aldı? Twitter’ın çifte standardı bir kez daha belli oldu.

1397808052_steve-ballmer-now-uses-an-apple-iphone.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.