Güncel

iPhone pilleri Apple Mağaza'larında patlıyor!

Apple Store'dan ikinci kez bir iPhone pili patlaması haberi geldi.


İki gün içinde ikinci kez, Apple iPhone bataryası bir Apple Store içinde patladı. Valencia, İspanya'daki Apple Store'daki bir oda, bir iPhone ünitesinin içindeki bir pilin tamir edildikten sonra patlamasıyla dumanla doldu. Mağazadaki işçiler alevleri bastırdı ve dumanı dışarıya çekmek için pencereyi açtı. Üç itfaiyeci ve polis olay yerine geldi ancak, varlıklarına ihtiyaç duyulmadı. Yerel saatle 13: 30'da meydana gelen patlamanın sonucu olarak yaralanan olmadı. 

Salı günü, Zürih, İsviçre'deki bir Apple Store çalışanı, bir iPhone içindeki bir pil patladığı için hafif yanıklarla yaralanmıştı.  

Apple son zamanlarda iPhone 6 ve üstü modellerde CPU hızını yavaşlattığını itiraf etti. Şirket, zayıf ve tükenen pilleri taşıyan daha eski telefonların karmaşık görevlerle karşı karşıya kaldıklarında kapanmasını önlemek için bunu yapmak zorunda kaldığını söyledi. Sonuç olarak, Apple bu modellerde pil değiştirme fiyatını yılsonu itibariyle 79 dolardan 29 dolara düşürdü. Bu nedenle, birçok Apple Mağazası, normal pilleri değiştirme konusunda oldukça yoğun ve bu da patlama haberlerini artırabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.