Güncel

iPhone satışları düşmeye devam ediyor

Araştırma şirketi Gartner verilerine göre 2019 yılının üçüncü çeyreğinde de iPhone satışları düşmeye devam ediyor.

iPhone satışları düşmeye devam ediyor

Araştırma şirketinin açıkladığı satış rakamlarına göre 2019 yılı üçüncü çeyreğinde dünya çapında akıllı telefon satışları yüzde 0.4 oranında düştü. Geçen yıl aynı dönemde 45 milyon cep telefonu satan Apple, bu yılın üçüncü çeyreğinde 40 milyon telefon satabildi.

iPhone satışları düşmeye devam ediyor

Öte yandan listenin en tepesinde marka olan Samsung ise geçen yıl 73 milyon adet olan telefon satış rakamını bu yılın aynı çeyreğinde 79 milyona yükseltti. ABD ile sorun yaşayan Huawei bile geçen yılın aynı döneminde 52 milyon adet telefon satarken bu yıl bu rakamı 65 milyona yükseltmeyi başardı.

iPhone satışları düşmeye devam ediyor - Resim : 1

Apple listede üçüncü sırada yer alırken listede dördüncü olan Xiaomi üçüncü çeyrekte 32 milyon cep telefonu satarken listenin beşinci sırasında yer alan OPPO ise 30 milyon cep telefonu sattı.

Listede Apple ile birlikte satışları düşen tek marka Xiaomi oldu. Apple ve Xiaomi dışında ilk beşte bulunan markaların tamamı satışlarını artırdı.

Yorumlar
Alpi
Merak etme bizim açlar ıphone hastası bi şey olmaz
Cevapla
yakup
iphone kullanan arkadaşlarımın söylediği yorumları yazıyorum iphone ilk başta güzel çalışıyordu güncelleme yapıldıkdan sonra telefon hata veriyor kasmalar takılmalar oluyor yani telefon çöp oluyor benim görüşüm şu iphone telefonların fiyatları zaten yüksek zaten piyasada iş yok sen piyasanın nabzına göre telefonu fiyat koyacan 15 bin telefon fiyatı mı olur ben o paraya güçlü bir bilgisayar sistem toplarım ve başka şeylerde alırım firma böyle giderse batar
Cevapla
Batuhan Er
iPhone'un eskisi kadar tadı yok
Cevapla
Manzura
İphone çok hata veriyor bu aralar telefonum kafasına göre takılıyor 4ay oldu yeni değişdim zaten garantisi dolmuş olsaydı veya 3//4sene kullanmış olsaydım anlardım servisede vermek istemiyorum yeni tel çünkü ☹️☹️😡😡
Cevapla
hdegirmenci
Apple gereğinden fazla fiyata satıyor.iphıne 8 fiyatının düşmesini bekliyoruz oneplus 7t pro gibi bir cihaza rakip olamaz ama fiyatınıda düşürmüyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.