Güncel

iPhone, sekizinci sınıf öğrencisini yaktı!

Amerika'da 8. sınıf öğrencisinin cebinde iPhone yandı.

iPhone, sekizinci sınıf öğrencisini yaktı!

Akıllı telefonlar insanların vazgeçilmezi haline geldi ve akıllı telefon kullanan insanların yaş sınırı o kadar çok düştü ki artık çocukların eline bile görmemiz mümkün hale geldi. Ancak akıllı telefonlarda bulunan tehlikenin ne zaman nerde olacağı belli olmuyor. Son zamanlarda yanan ve patlayan akıllı telefon haberlerine bir yenisi daha eklendi ve bu sefer 8. Sınıf öğrencisi bir kız çocuğunun cebinde akıllı telefon yandı. Üstelik bu telefon bir iPhone!

Olay Amerika’nın Kennebuk şehrinde meydana geldi. Okulun koridorlarında gezen 8. Sınıf öğrencisi ismi açıklanmayan kızın cebinden dumanlar çıkmaya başladı. Kennebunks Orta Okulu müdürü Jeff Rodman’un söylediğine göre, 14 yaşındaki kız öğrenci dumanı görünce panikledi ve erkek öğrenciler kapının dışına çıkartılarak kız arkadaşları ve bayan öğretmenin yardımıyla pantolonunu çıkardı. Telefon pantolonun cebinden düştüğü halde yanmaya devam ediyordu.

1391249884_20140201820006.xml-phone.1.jpg

Müdür hemen 911’i aradı ve kız battaniyenin arasında sarılı olarak itfaiye ve kurtarma ekiplerini bekledi. İkinci derece yanıklar olduğu söylenen kız, 45 dakikalık tedavi sonrası taburcu edildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.