iPhone X ekranında yeşil çizgi krizi

Apple, iPhone X'in yeşil çizgi sorunuyla uğraşıyor. iPhone X'in ekranındaki yeşil çizginin nedeni ne olabilir?

iPhone X ekranında yeşil çizgi krizi

Yeni amiral gemileri için bir sorun olması, yeni bir trend haline gelmiş gibi görülüyor. Pixel 2 XL'in diğer ekran görüntüleme sorunlarının ardından, şimdi de bazı iPhone X sahipleri ekranlarında garip bir yeşil çizgi belirdiği haberleri geldi.

Yayınlanan görüntülerde dikey yeşil çizgi, ekranın her iki yanında da bulunuyor ve bir süre sonra kayboluyor. Çizgilere rağmen telefonunuz halen iyi çalışsa da daha sonra büyük sorunlara dönüşebilir.

Bazıları, yeşil çizginin nedeninin birden fazla yeşil alt piksenin yanmasına neden olan bir elektrik arızasından kaynaklandığını söylüyor. iPhone X, yeşil altpikselleri çizgilerle gösteren elmas altpiksel desen kullanıyor. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi:

1510552620_iphone-x-diamond-subpixels.jpg

Galaxy S7 Edge’de geçen yıl aynı kaderi yaşadı ancak, telefondaki sorun kendi halinde bir pembe çizgi olmasıydı. Samsung, daha sonra nedeninin bir donanım sorunu olduğunu ve etkilenen birimleri değiştirmesi gerektiğini itiraf etti.

Muhtemelen bunun bir donanım sorunu olması nedeniyle, tek düzeltme, cihazınızı değiştirmeleri olacaktır. Bir kişinin eşil çizgi sorunu olan iPhone X'i Apple mağazasına götürdükten sonra değiştirildiği bildirildi.

OLED ekranlar renk üretimi ve pil ömrü konusunda daha iyi olabilir, ancak onların da bu tür sorunları olabiliyor.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda, bu sorundan etkilenen iPhone X modellerini inceleyebilirsiniz.

1510552670_iphone-x-green-line.jpg
1510552683_iphone-x-green-line-duo-800x522.jpg
1510552694_iphone-x-green-lines-800x689.jpg
1510552705_iphone-x-green-line-side.jpg

Yorumlar