Güncel

iPhone'un mu var derdin var!

iPhone hırsızlık olaylarında büyük rol oynuyor.


Amerika’da daha önce özellikle Apple ürünlerinin suç işleme olaylarında büyük rol oynadığı haberlerini görmüştük. Özellikle Apple’ın akıllı telefonu iPhone, bu suçlarda büyük rol oynuyor. New York Polis Departmanı ile işbirliğine giren yetkililer bu suçların önüne geçmek için epey mücadele vermişti. Ancak bu mücadele pek işe yaramamış gibi görünüyor.

Amerika’nın New York kentinde, işlenen hırsızlık suçlarının yüzde 14’ünü iPhone suçları oluşturuyor. Yetkililerin açıklamasına göre geçtiğimiz yıl bu şehirde tam 16.000 Apple ürünü ile ilgili hırsızlık suçu işlendi.

1385153522_iphone-thief.png

Yetkililer bu yıl içinde gerçekleşen hırsızlık olaylarının yüzde 45’inin akıllı telefon hırsızlığının oluşturduğunu, bu akıllı telefonlarında büyük bölümünün iPhone’lardan oluştuğunu açıkladı. Apple’ın iPhone modellerinin pahalı olması ve değerini kolay kolay kaybetmemesi hırsızların tercih sebebi olmasına neden oluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.