Güncel

IQ'nuzu düşürmek ister misiniz?

Yayınlanan bir reklamda tanıtılan ilaç size IQ'nuzu düşürmeyi vaat ediyor.

IQ'nuzu düşürmek ister misiniz?

Fikirler üreten bir firmanın internette yayınladığı bir reklam insanları oldukça şaşırttı. Çünkü reklam tüketicilere geçici süreyle IQ düşürmeyi vadediyordu. Tabi ki böyle bir şey yok ve bu reklam sahte.

Reklamda "MinusIQ" adı verilen bu "sahte" hapların kişinin IQ'sünü 10, 30 veya 50 puan düşüren versiyonları mevcut olduğu iddia ediliyor. Böyle bir şey yok ama farz edelim ki böyle bir hap mevcut. İnsanlar neden IQ'lerini düşürmek isterler mi?

1363851039_iq-su-dusuk-olanlarin-intihar-etme-riski-fazla-202.jpg

Aşağıda izleyeceğiniz reklam videosunda Cornelius Grouppe adlı bir nörolojist karakteri canlandıran reklam oyuncusu, daha düşük IQ'yle hayatın daha kolay olduğunu ve daha mutlu olunacağını söyleyerek tüketicileri bu sözde IQ düşüren hapı satın almaya davet ediyor.

Ayrıca reklamda hapın yan etkilerinin de mevcut olduğu da söyleniyor ve sahte hap öncelikle diğer bütün ırklardan nefret etmeyi sağlıyor. Ayrıca farklı cinsel yönelimlere sahip insanlardan da nefret ettiriyor. Bu reklamı hazırlayan SleepThinker daha önce de benzer reklamlar yapmıştı.

Yorumlar
Misafir
video kodunu düzeltin çıkmıyor. androidde
Cevapla
Misafir
bizim ıq düşük insanlara değil yüksek insanlara ihtiyacımız var. böyle saçma mantık olamaz
Cevapla
Bu hapı alan kişinin zaten IQ su düşüktür. Boşa para vermesin
Cevapla
kuberd
aga bu insanlar niyeti bozmus bu hapin dunya capinda kullanimi olursa deliler hastanesi yerine akillilar hastanesi cikar
Cevapla
yuri
reklam oyuncusuna katılıyorum düşük iq ile hayat daha kolay
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.