İş ararken hedefler artık ''Tam isabet''

Kariyer.net'ten iş aramak artık daha kolay!

İş ararken hedefler artık ''Tam isabet''

İnsan Kaynakları sektörüne getirdiği yeniliklerle, sahip olduğu öncü misyonunu devam ettiren Kariyer.net, anasayfasını “iş arama” deneyiminin ilerisine taşıdı ve iş arayan kullanıcılarının kendilerini en iyi yansıtan karakterlerle çok daha kişiselleştirilmiş bir hale dönüştürdü.

Türkiye’nin alanında öncü istihdam platformu Kariyer.net, yaptığı araştırmalarla kullanıcılarının yorumlarını anasayfaya taşıdı. Kişiselleştirilmiş yeni yüzüyle sadelik ve kolaylık temaları etrafında toplanan sitenin tasarımı hakkında bilgi veren Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, “Birçok web sitesi arama motoru mantığıyla çalışıyor. Ama bugüne kadar hiçbir web sitesi adaya en doğru işi göstermiyordu. Adaylar aradığı işin uygunluğunu, birkaç adım ile kendisi belirliyordu. Kullanıcılara sunulan bu kolaylık ile iş arayanların iş arama süreçlerini kısaltıyor; ilgili ilana direkt ulaşmalarını sağlıyoruz” yorumunu yaptı.

1433399945_anasayfapersonalar.jpg

Gerçek kişiler, gerçek karakterler

“İş Ara” bölümünün ön plana çıkartıldığı yeni tasarımda Kariyer.net’teki tüm iş alanlarını tanımlayan bir karakter ekranı konuldu. Kariyer.net’in yeni anasayfasında yer alan uzman, yönetici, yeni mezun, stajyer, hizmet personeli çalışanları ve işçi karakterleri altında gruplardan kendilerine uygun alanı tıklayan adaylar, hedeflerindeki ilanlara daha kolay ulaşabilecek. Kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme giriş yaptıktan sonra ise, o iş alanının kartı artık kendine ait bir profil ekranı olarak yer alacak.

1433399881_24102011230920.jpg

Yusuf Azoz, “Kullanıcılarımızdan Kariyer.net çok karışık yorumlarını duyuyorduk. Özellikle hizmet personeli, işçi, stajyer ve yeni mezun pozisyonundaki adaylarımız site kullanımında zorlanıyordu. Adaylarımızdan gelen olumlu-olumsuz tüm yorumları dinleyerek onların istekleri doğrultusunda anasayfamızı tasarımsal olarak değiştirdik. Kullanıcılar, Kariyer.net’in yenilenen anasayfasına giriş yaptıklarında; karşılarına ilk çıkan ekran kendi profillerine uygun karakterlerle karşılaşıyor. Karşılaştıkları 6 farklı karakter içinde kendilerine uygun karakteri seçerek ilanları inceleyebiliyor, başvuru yapabiliyor. Uygun karakteri olmayan adaylar da ilgi alanlarındaki kategorilere ya da direkt olarak arama motoru ile kendine en uygun ilanlara ulaşabiliyor” dedi.