Güncel

İş çok dedi idam edildi

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, eğitim bakanını idam etti. Yürütülen soruşturmalar sonrasında verilen karar ile infaz hükmü uygulandı.

İş çok dedi idam edildi

Kuzey kore lideri Kim Jong Un, bu kez de iş yükünden şikayet eden Eğitim Bakanı’nı idam etti.

Üzerindeki ağır baskı ve iş yükünden şikayet eden Eğitim Bakanı, uzaktan eğitim konusunda da başarısız görülüyordu.

Bakan, öncesinde özellikle uzaktan eğitim uygulamaları konusunda hükümet tarafından bir destek görmediklerini ve kaynak alamadıklarını dile getirmişti. Kısa bir süre sonra da  parti karşıtı faaliyette bulunmaktan bakanın infaz emri verildi. İsmi açıklanmayan bakanın üst düzey pozisyonda Yüksek Öğrenim Bakanı olarak görev yaptığı biliniyor.

İsmi “Park” olarak bilinen 50’li yaşlardaki bakan, uzaktan eğitim yasasının uygulanması için kurulmuş olan komisyonun başkanlığını yapıyordu. Organizasyon ve Rehberlik olarak isimlendirilen bir departman tarafından yürütülen araştırmalar sonucunda uzaktan eğitim komisyonununun amacını yerine getiremediğini, hatta Park’ın bu komisyonu hükümeti eleştirmek ve örgütlenmek için kurduğunu raporlandı. Üzerine de “iş yüküm ağır” söylemleri lider kim Jong un’u sabrını zorlamış gibi görünüyor.

İş çok dedi idam edildi - Resim : 1

Yapılan araştırma ve ardından gerçekleşen soruşturmalardan sonra Eğitim Bakanı idam edildi. Yerine hızla yeni bir Eğitim Bakanı atandı.

Gelen haberlerin, sızan bir yazışmaya dayandığı iddia ediliyor.

Gelen idam haberi, Kim Jong Un ‘un daha önce de gerçekleştirdiği olayları hatırlattı. Eniştesini köpeklere yedirdiği ve bir generalini pirana dolu bi havuza attığı da daha önceki iddialar arasında.

Yorumlar
Merhaba
Kocaman bir yalan önce bu tür yalan haber lerle bütün dünyayı kandırıp sonra demokrasi getiriyoruz yalanıyla bu ülkede katliam yapacaklar ortadoguya bakın Afganistan'a bakın milyonlarca masum insanları batılı sömürgeci ülkeler öldürdüler
Cevapla
h.mehmet
haklısın
gokhanbaba
aynen o 1 kere yenir oda yediimizden diil çaresizliğimizden...aynen mantıklısın. ytr dedim mk bune diicektim tam senin dediğin aklıma geldi doyumsuz amerika ordan ne ister bilmem ama kimde bunu bildii için nükleer füze yapıoya...karışırsan roketlerim diyoşimdilik güzel mk bu roket bi yandan iyi...havada durduramayacağı süre boyunca bi çükümü yiyemez amerikan conileri...
M. Ali
Hiç inandırıcı değil, eniştesini köpeklere yedirdiği de yalan, o haberi yayınlayan gazete kendisi yalanlamıştı
Cevapla
Ahmet un
Haberin palavra olduğunu biliyorsunuz değil mi?
Cevapla
YEŞİL GERGEDAN
ehuehu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.