Güncel

IŞİD'in sanal korsanları Anonymous'a karşı!

IŞİD 'e savaş açan Anonymous'a, IŞİD'in korsanlarından yanıt gecikmedi.


Geçtiğimiz günlerde IŞİD terör örgütünün Fransa’da gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda yüzden fazla kişi hayatını kaybetmişti. Tüm dünya bu saldırı sonucunda ayağa kalktı ve teröre lanet okudu. Popüler hacker grubu Anonymous, bir açıklama yaparak IŞİD terör örgütüne savaş açtığını ilan etti.

Anonymous yaptığı açıklamanın ardından IŞİD terör örgütüne bağlı olmakla şüpheli kişilerin Twitter hesaplarını ele geçirip bilgilerini yayınladı.  Ancak, ‘Islamic Cyber Army’ adlı IŞİD destekçisi hacker grubu Anonymous’a yanıt vermekte gecikmedi. Hacker grup, ‘aptallar’ ifadesiyle nitelediği Anonymous’a karşı çıktı ve IŞİD sempatizanlarına hesaplarını koruma sözü verdi.

1447769226_rtr4czzi.jpg

IŞİD sempatizanlarının hacklenmemesi için çeşitli ipuçları veren Islamic Cyber Army, “Anonymous hackerlerının yapabileceği tek şey Twitter hesaplarını, e-mailleri ve benzerlerini hacklemek” dedi. Bakalım Anonymous ve Islamic Cyber Army savaşı nasıl sonuçlanacak ve kazanan kim olacak?

Aşağıda Anonymous’un yayınladığı videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.