Güncel

İslama hakaret eden film yasaklandı!

Müslümanların Masumiyeti adlı film yasaklandı.


Ulaştırma Bakanlığı'nın Müslümanların Masumiyeti isimli filmin aykırı içeriklere sahip olması gerekçesi ile harekete geçtiğini sizlere duyurmuştuk. Görülen mahkemede, Müslümanların Masumiyeti isimli filmin YouTube başta olmak üzere tüm sosyal medya mecralarından kaldırılması kararını verildi.

Her zaman olduğu gibi öncelikle bu tür filmler YouTube'da hızla yayılıyor. Şimdi olay filmle ilgili önemli bir gelişme yaşandı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Hz. Muhammed'e hakaret içeren filme ait sosyal paylaşım sitelerinde yer alan görüntülere erişimin engellenmesine yönelik mahkeme kararının bugün çıktığını açıkladı.

1348640790_binaliyildirim1.jpg

Twitter kullanıcıları filmin YouTube'tan kaldırılma kararının ardından tepki gösterdiler. Bazıları Türkiye'de YouTube'taki linklerin kaldırılmasının işe yaramayacağını, önemli olanın dünyada linklerin kaldırılması olduğunu söylerken, bazıları da Google ve YouTube'u söz konusu filmi yayınladığı gerekçesiyle internet kullanıcılarını boykota çağırdı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.