Güncel

İstanbul Bilişim müşterilerinin parasını böyle hortumlamış!

İstanbul Bilişim’in milyonlarca TL’yi nasıl transfer ettiği ortaya çıktı. Parasını gönderdiği halde ürünü alamayan bir çok kişi mağdur olmuştu.


Parasını aldığı halde ürününü göndermediği 50 bin mağdur ile gündeme gelen İstanbul Bilişim’in konkordato davasında önceki gün iflas kararı verildi. İstanbul Bilişim'in birçok firmaya milyonlarca liralık para transferi gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

İstanbul Bilişim milyonlarca liralık para transferi gerçekleştirmiş!

İstanbul Bilişim için iflas kararı verilmesine dayanak oluşturan komiser heyeti raporuna göre, birçok paravan firmaya milyonlarca liralık para transferi gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Hürriyet tarafından aktarılan bilgilere göre komiser heyeti raporunda şirketin sahibi Nurettin Yavuz’un gelirine dair herhangi bir evrak bulunmazken, tüm para transferleri de mercek altına alınmış durumda.

Aynı rapora göre hesabına para transferi yapılan isimlerden biri de hayali ihracat operasyonunun sanıklarından Abdurrahman Yakupreisoğlu olduğu görülüyor. Yakupreisoğlu’nun hesabına gönderilen para miktarı 240 bin TL olarak raporda yer alıyor. Ayrıca şirket CEO’sunun annesi, eşi ve kardeşine de 10 milyon liradan fazla para transfer edildiği belirtildi.. 

İstanbul Bilişim’den hesabına para aktarılan bir başka şirket ise Ukrayna vatandaşı Serhi Dranenko tarafından kurulan GKM Bilişim. Ağustos 2019’da kurulan şirkete gönderilen para miktarı ise 8 milyon 750 bin TL. Söz konusu şirketin Şişli’deki adresinde ise bulunamadığı tespit edildi.

Yine şirket personeli olan Erman E.’ye transfer edilen para miktarı ise 2 milyon 600 bin TL. Rapora göre, 8 Ekim 2020’de kurulan G. Gayrimenkul isimli bir şirkete ise 300 bin lira para aktarıldığı gözüküyor. Bahsi geçen şirketin kuruluş tarihi ile raporun yazım tarihi arasında ise sadece 4 günlük bir süre bulunuyor. Rapora göre, para transferi yanı sıra milyonlarca liralık malın satıldığı firmalar adreslerinde bulunamadı. Temmuz ayı içinde 16.5 milyon liralık mal satışının yapıldığı üç firmadan alınan çekler ise tahsil için işleme konulmadı.

Yorumlar
mimi
devletten başkasına güvenene kusura bakmasın kimse resmen keriz denir
Cevapla
X Artık Biliniyor
Kendimi yolunmuş Kaz gibi hissediyorum. Devlet Baba'ya son kez güvenmek zorundayım, öyle değil mi?
Cevapla
Krtl
Sen paraları ye ye ondan sonra da iflas ettim de ülkede adalet yokki zaten bakalım görelim ne olacak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.