İstanbul Bilişim yeni site açtı! Tuzağa düşmeyin!

Yaşanan mağduriyetler sonrasında harekete geçen BTK, İstanbul Bilişim'in sitesini engellemişti. Bunun üzerine İstanbul Bilişim yeni site açtı!

İstanbul Bilişim yeni site açtı! Tuzağa düşmeyin!

Teknoloji mağazaları ile arası az çok olan herkesin bildiği gibi İstanbul Bilişim, ürünlerini piyasanın bir hayli altından satıyordu. Ancak müşterilerin şikayetleri gün geçtikçe artmaya başladı ve mağdurlar ortaya çıktı. Satışı yapmış olmasına rağmen ürünü müşterisine tedarik edemeyen İstanbul Bilişim, bir anda tepkilerin odağında yer aldı. Bunun üzerine harekete geçen BTK, çareyi siteyi engellemekte buldu. Gerekli yaptırımların uygulanması sonrasında bir süre sonra gündemden düşen bu olay, şu an yeniden haberlere konu oluyor. Sebebi ise İstanbul Bilişim'in başka bir site açmış olması!

İstanbul Bilişim yeni site açtı! Tuzağa düşmeyin! - Resim : 1

İstanbul Bilişim yeni site açtı! Tuzağa düşmeyin!

Son zamanlarda teknoloji sektöründe fiyatlar bir hayli arttı ve tüketiciler de uygun fırsatları değerlendirmek istiyor. İşte tam da bu kitleye hitap eden İstanbul Bilişim'in sitesi, çok sayıda müşterisini mağdur ettiği gerekçesi ile BTK kararı ile erişime engellenmişti.

Bilindiği üzere daha önceden istanbulbilisim.com üzerinden satışlar yapılıyordu ve demin de ifade etmeye çalıştığımız gibi bu site engellendi. Ancak İstanbul Bilişim, bunun yerine istanbul-bilisim.com olarak yeni bir site daha açtı. Bu sitenin de kısa süre içerisinde BTK tarafından engellenmesi bekleniyor ancak yine de dikkatli olmanızda fayda var.

Zira İstanbul Bilişim, söz konusu teknolojik ürünleri piyasada satılandan 600-700 TL daha aşağısına satıyor. Böyle bir durumda uygun fırsatları kollayan tüketicileri hedef kitle olarak seçen bahsi geçen oluşum, birçok kişiyi mağdur etmesi ile ün kazanmış durumda. Eğer siz de bu tarz mağduriyetler yaşamak istemiyorsanız, çok dikkatli olmanız ve çevrenizi de bu konuda uyarmanız gerekiyor.