Güncel

İstanbul'dan sıkıldıysanız; size hava alabileceğiniz mekanlar öneriyoruz!

Teknoloji şirketi Kayak'ın bizler için hazırladığı seyahat rehberi çok işinize yarayacak!


Teknoloji şirketi KAYAK, online seyahat deneyimini kusursuz hale getirmeyi hedeflediği yazılımı sayesinde "nereye gitsek" derdinden sizi kurtarıyor. Yol, masraf ve zaman hesaplamalarını sizin adınıza yapan kayak.com.tr interent sitesi mini gezi rehberi ile iş nedeniyle yazı İstanbul’da geçirmek zorunda kalanlara, şehirden çok fazla uzaklaşmadan küçük tatil kaçamakları yapmanın yollarını gösteriyor.

Peki İstanbul'da oturupta hafta sonu kısa mesafe nereye gidebiliriz. Alın size farklı alternatifler;

Çanakkale – 270 KM

Deniz, güneş ve kum… Yazın Çanakkale bir başka güzel! Tabii yöreye özgü domates ve peynir helvasını da unutmamalı! Hala Çanakkale Şehitler Anıtı’nı veya Truva Atı’nı görmediyseniz mutlaka bir hafta sonunuzu ayırın ve Çanakkale’yi ziyaret edin.

1405411397_1008201112344478091043.jpg

Bolu – 260 KM

Türkiye’nin gastronomik başkenti Bolu’da ziyafet çekip kendinizi şımartmayı düşünüyorsanız, tek yapmanız gereken bir an önce yola çıkmak! Mutlaka satır et ve taze alabalık yiyin, mezelerden tadın… Tabii doğa harikası Abant ve Sünnet göllerini, ayrıca Yedigöller’i de es geçmeyin!

Bursa – 250 KM

kayak.com.tr’ye girerek araba kiralayabilirsiniz. Sonra ver elini Bursa! Osmanlı köyü Cumalıkazık’i görün, Uludağ’da trekking’in keyfini çıkarın. Tabii “Yerinde İskender yemeden dönmeyin” demeye bile gerek yok…

1405411500_batikentpidekebap13842441161.jpg

Edirne – 240 KM

Sanıldığı kadar uzak değil Türkiye’nin Batı’ya açılan kapısı Edirne; otobandan ulaşım çok kolay. Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii ve çarşı kesinlikle görülmeli. Meriç kıyısındaki kafelerde oturup çay yudumlamak da ayrı bir keyif. Aç dönmeyecekseniz elbette, Edirne ciğeri sizi bekliyor.

Düzce – 220 KM

Eğer Bursa uzak geldiyse buyurun Düzce’ye. Melen çayında rafting yapmanın yorgunluğunu nehir kıyısında bir çayla atın. Çerkez tavuğu ve melengüç tatlısının tadı damağınızda kalacak, söz!

 Tekirdağ – 150 KM

Atlayın arabaya, Batı’ya çevirin yönünüzü ve biraz sonra Tekirdağ’dasınız. Eğer macera dolu bir hafta sonu kaçamağı istiyorsanız Uçmakdere’de paraşütle atlayabilirsiniz! Lezzet mi? Tabii ki Tekirdağ köftesi!

1405411625_ziron-160.jpg

 İstanbul civarı – 50 KM

İl sınırlarından çıkmadan mı kaçamak yapmak istiyorsunuz? O zaman kiralayın bir araba ve Kilyos’a kite surfing’e gidin. Şile’de sahil kıyısında keyifli bir yemek yiyin ya da biraz daha macera için Riva’da motor sporları yapın veya dalın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.