İstanbul'un rakibinden muhteşem stad - Page 1

Stadyum açılıp-kapanabilen çatısı ile 80.000 kişiye yetecek kapasitede koltuğu olacak ve 130 milyon yene (yaklaşık 1.62 milyar dolar) mal olacak.

İstanbul'un rakibinden muhteşem stad - Page 2

Yeni stadyumun yapılacağı yerde 1964 de Tokyo olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış olan eski ulusal stadyumun yerine yapılacağından dolayı anlamı ayrıca çok önemli.

İstanbul'un rakibinden muhteşem stad - Page 3

Yapılan tekliflere karar veren kurulu yöneten Japon Mimar Tadao Ando, Hadid'n dizaynının çevresel olarak etkinlik özelliğini ve 2019 da tamamlanabileceği gerekliliğini tamamladığı sürece, Japonyanın kalabalık manzarasını akıcılığıyla tamamladığını söyledi. Japon olimpiyat komitesi baskanı Tsunekazu Takeda dizaynı övdü ve en iyinin de en iyisi dedi. Yeni stadyumun yapımına eski stadyumun yıkımından sonra, 2015'in sonlarına doğru başlanması bekleniyor.

İstanbul'un rakibinden muhteşem stad - Page 4

2020 olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak ülkenin, uluslararası olimpiyat komitesi tarafından İspanya'nın Madrid, Türkiye'nin İstanbul ve Japonya'nın başkenti arasındaki seçimini gelecek yılın eylül ayına kadar açıklanmayacağından yapılacak stadyum resmi olarak duyurulmadı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.