Led Ampul

Hollandalı Philips’in Geliştirdiği LED Ampuller,ABD’ye Çıkarma Yaptı. Hesaplara Göre Evlerde En Çok Kullanılan 60W Normal Ampuller Bunlarla Değiştirilirse,17.4 Milyon Hanehalkının Kullandığı Kadar Elektrik Tasarruf Edilecek.

Akıllı enerji-ölçer

Frader-Thompson’ın icadı Olan EnergyHub Dashboard,Evdeki Tüm Elektrikli Ve/Veya Gazlı Teçhizata Bağlanabiliyor,Her Birinin Ne Kadar Elektrik Veya Yakıt Harcadığını Ve Bunun Parasal Karşılığımı Bildiriyor,İstenirse Teçhizatı Açıp Kapayabiliyor,Evdeki Isı ve Aydınlatmayı Kontol Ediyor.

Bedenle Oyun Kontrolü

Microsoft’un Bu Yıl Prototipini Sergilediği Project Natal,Bilgisayar Oyunlarında joystick, Fare,Tabanca vs.Yerine Oyuncunun Kendi Bedenini Koyuyor.Bir Dizi Kamera,Çok Duyarlı Bir Mikrofon ve Elbette Gelişmiş Yazılımlardan Müteşekkil Sistemle Ekrandaki Karakter ‘Siz’Oluyorsunuz, Elinizi Kaldırdığınızda o da Kaldırıyor Vs...

Işınlanma

Henüz İnsan Işınlanması Sözkonusu Değil Ama o Yönde Önemli Bir Adım. Marlyland Üniversitesi Joint Quantum Institute Çalışmasında,Aralarında B ir Metre Mesafe Bulunan İki Atom Arasında Yapısal Bilgiler Taşınabildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.