2020 model Renault Captur'ın neler sunduğu, otomobil kullanıcıları tarafından oldukça merak ediliyor ve araştırılıyor. Bu anlamda yeni model ile ilgili merak edilenleri gidermek adına, araç hakkında bilinen üzellikleri sizler için derledik.


Renault'tan yapılan açıklamaya göre, SUV pazarının öncü modellerinden Renault Captur, lanse edildiği 2013 yılından bu yana 1,5 milyon satış adedine ulaşarak hem Fransa hem Avrupa'da kısa sürede segmentinin en çok satan modeli olduğunu belirtelim.

2020 model Renault Captur, dinamik ve güçlü yeni SUV çizgileri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Gelin Renault Captur'ın motor ve donanım özelliklerinin neler olduğuna hep birlikte bakalım.

Boyutları büyüyen ve kardeşi Clio'dan tasarım detayları taşıyan Fransız B-crossover, CMF-B platformunun güncel versiyonuna geçtiğini belirtelim. Dönüşüm gerçekleştiren model, dinamik ve güçlü yeni SUV çizgileriyle dikkat çekiyor. Aks mesafesi 2, uzunluğu 11 cm artan yeni Captur'da donanım paketine göre 18 inçe kadar çıkan jantlar mevcut. LED ön farlara ve stoplara sahip crossover'da 11 gövde rengi, 4 tavan rengi ve 3 kişiselleştirme paketiyle toplamda 90 farklı kombinasyon sunuluyor.

Ayrıca parçalarının %85'i yenilenen Mk2 Captur selefine göre daha hafif, daha aerodinamik, daha sessiz ve daha verimli. İlk modeli 2013 yılında piyasaya çıkan Renault Captur, 2020 modeli ile gelişmiş özellikler ve yenilenen teknolojileriyle geliyor. Modelin yeni elektrik ve elektronik mimarisi, en yeni teknolojik gelişmelerin kullanımını mümkün hale getiriyor. Yeni Captur, elektrikli, internet bağlantılı ve otonom sürüş özellikleriyle Renault Grubu’nun stratejik planını destekliyor. Ayrıca model, Güney Kore dahil olmak üzere Renault markası altında, tüm pazarlarda aynı isim ile pazara sunulacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.