Güncel

İşte Apple'ın katlanabilir iPhone'u!

Apple'ın katlanabilir bir iPhone modeli üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. İnternette yayılan bu iddiaları sizler için araştırdık.

İşte Apple'ın katlanabilir iPhone'u!

Apple'ın ilk katlanır iPhone'u 2023'te duyurması bekleniyor ve çok sayıda patent başvurusu, Cupertino devinin 2016'dan beri bu proje üzerinde çalıştığını gösteriyor. Sektör uzmanlarına göre Apple, üst ve alt kenarları birleşen iki tür katlanabilir ekran üzerinde çalışıyorlar. Katlanabilir İphone patentinin, sağ ve sol tarafları birbirine çok benzeyen Samsung Z Flip ve Z Fold gibi duruyor.

Katlanabilen İphone'lara hazır mısınız?

Apple ve Samsung'un, yaklaşan katlanır iPhone için bir katlanabilir OLED paneli geliştirdikleri söyleniyor. Panelin, kalınlıkta bir azalmaya gitmek için aşındırma kullanan 7.5 inçlik katlanır bir ekran paneli olduğu söyleniyor. Apple'ın ilk katlanır iPhone'unun kapaklı bir akıllı telefon olması da beklentiler arasında.

Katlanır İphone için patent taslak çizimi

Pazar araştırma şirketi DSCC'nin araştırmasına göre, Samsung Electronics'in katlanabilir akıllı telefon pazarındaki payının geçen yıl yüzde 87 olması bekleniyor. Apple'ın ilk katlanabilir akıllı telefonunun lansmanından sonra bile yüzde 75'in altına düşmesi pek olası görünmüyor. Bir endüstri kaynağındaki bilgiye göre, "Pazar Samsung Electronics tarafından yönetilirken, Huawei ve Xiaomi gibi Çinli üreticilerin bu tür ürünleri piyasaya sürmesiyle Apple, bir süre daha katlanabilir akıllı telefon pazarına liderlik edemeyecek." ifadesi yer aldı.

Daha önce Ming-Chi Kuo, ilk katlanabilir iPhone için bir 2023 lansmanı dile getirmişti, ancak “proje henüz resmi olarak başlamadı”, bu da ertelenebilecekleri veya çok beklenen AirPower gibi rafa kaldırılabilecekleri anlamına gelen projeler arasında yer alıyor. Katlanan iPhone'un daha çok iPad benzeri bir cihaz olması bekleniyor ve katlandığında 7,5-8 inç boyutlarında olacak. 

Counterpoint Research and Strategy Analytics'in yakın tarihli bir araştırmasına göre, katlanabilir akıllı telefonların pazar büyüklüğünün 2023'te 90 milyon adede ve 2025'te 100 milyon adede ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu, katlanabilir akıllı telefon endüstrisinde gelecek yıllarda büyük şeyler olacağını gösteriyor.

Sizlerde katlanabilen İphone'ları bekleyenlerden misiniz?

Yorumlar
Ahmet.E.
Dünya zenginler içinmiş meğer.
Cevapla
Sərvan
Maşallah hiç çentik yok 😂😂😂😂
Cevapla
iPhone a hayır
Düzünü alamıyoruz katlanabilir eksik kalsın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.