İşte Apple'ın yeni COO'su!

Apple COO'luk görevine bu ismi getirdi.

İşte Apple'ın yeni COO'su!

Apple'a Mart 1998'de katılan Tim Cook, Steve Jobs'un 24 Ağustos 2011 tarihinde Apple'ın CEO'luğundan ayrılmasının ardından Apple'ın yeni CEO'su olmuştu.  Tim Cook Apple CEO’su olmadan önce COO’luk görevi yapıyordu. Apple şimdi de Jeff Williams’ı COO’luk görevine getirdiğini duyurdu. Ayrıca Apple, Phil Schiller‘ın görevinin değiştiğini ve iki yeni üst düzey Apple çalışanının da şirkete katıldığını açıkladı.

Tim Cook’un, Steve Jobs’un döneminde COO olması nedeniyle Jeff Williams’ın da sıradaki CEO olabileceği düşünülüyor.  Williams’da Tim Cook gibi 1998’den bu yana Apple’da çalışıyor ve artık Apple’da operasyonları o yönetecek.

 1450511040_apple-jeff-williams.jpg

Appel yeni COO’nun yanısıra Küresel Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller‘a yeni yetkiler verildiğini de açıkladı. Schiller, bundan sonra App Store’un tüm platformlardaki yönetimini üstlenecek.

Apple’a iki de üst düzey yönetici katıldı ve bunlardan Johny Srouji, Donanım Teknolojilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olurken, Tor Myhren 2016 başından itibaren Pazarlama İletişiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam edecek. Jony Srouji, 2008’den bu yana Apple’da çalışıyor. Tor Myhren ise Grey Group’tan Apple’a geçiş yapmıştı.

Bakalım Apple’daki bu değişiklik şirkete neler getirecek?