Güncel

İşte bir milyon dolarlık Biyonik Adam Rex!

Biyonik Adam Rex, yapay zeka, organlar ve damarlara, sentetik kana ve robotik uzuvlara sahip.

İşte bir milyon dolarlık Biyonik Adam Rex!

Londra'daki Bilim Müzesi'nde sergilenen Biyonik Adam, yapay zeka, organlar, kan ve damarlarla robotik uzuvlardan oluşuyor. Olağanüstü performansıyla bir dönem izleyicilerin beğenisini toplayan 6 Milyon Dolarlık Adam dizisindeki biyonik süper kahraman, gerçekleşme yolunda ilerliyor.

Biyonik Adam Rex, 1 milyon dolara mal oldu ve yapay zeka, organlar ve damarlara, sentetik kana ve robotik uzuvlara sahip. 2 metrelik Biyonik Adam, bir belgesel için tasarlanmış. Robot, insan vücudundaki gibi sinir sistemi yoluyla elektronik beyine yapılan uyarılara cevap veriyor, görüyor, konuşuyor ve yürüyebiliyor.

1360221114_176327.jpg

İngiltere'de yapılan ilk android yani insanımsı robotun insan vücudunda tedavi amacıyla kullanılabilecek yapay organlar alanında kullanılabileceği de söyleniyor. Biyonik Adam'da en gelişmiş yapay organlar bulunuyor ve organlarının bazıları binlerce insanın vücudunda kullanılıyor.

1360221528_bionicman22469139b.jpg

Belgeselin sunucusu da Bilimsel gelişmelere odaklanan androidlerdeki deriye uygulanan sensor etkisiyle çalışan bir el kullanıyor. Belgeselin Biyonik Adam'la dünyanın en pahalı televizyon programı olduğu vurgulandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.