Güncel

İşte buna skandal denir!

Google'ın arama sonuçlarına eklediği yeni özellik, bakın nasıl bir skandala yol açtı.


Dünyanın en köklü üniversitelerinden olan Yale Üniversitesi, yaşanan büyük ihmalkarlıkla teknoloji gündemine bomba gibi oturdu. Üniversitedeki 43 bin kişinin isimleri, sosyal güvenlik numaraları ve başka birçok bilgisinin internet bağlantısı olan herkes tarafından 10 ay boyunca erişilebilir durumda olması üniversite yetkililerini alarma geçirdi.

Yale Daily News'ün haberine göre, bu hassas bilgiler açık kaynaklı bilgilerin depolandığı FTP sunucularında saklanıyordu. Google'ın arama içeriğine FTP sunucularını da katmasından sonra yapılan değişiklikle beraber, ortaya çıkan durum hakkında bir hasar raporu yapmak da bir hayli güç. Yale yetkilileri kimin bilgilerinin ortaya çıktığı ya da kullanıldığının bilinmesinin mümkün olmadığını söylüyor. Yale Üniversitesi bu olayla beraber üyelerine kredi kartı hareketlerini görüntüleyebilecekleri bedava bir program sunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.