Yeni: Fujifilm X20

Uzun süren bir aranın ardından Retro kamera hayranlarının beklediği halef piyasaya adımını attı. Fujifilm X20, selefi X10 ile benzer yapı kalitesinde ve biraz daha iyi görüntü kalitesine sahip-daha az gren ve daha yüksek çözünürlük. Vizör geleneğini devam ettiren Fujifilm X20'ye koyduğu vizöre eklediği mevcut ayarları gösterme özelliğiyle de daha fazla puanı hak ediyor.


Fiyat: Yaklaşık 550 euro(yurtdışı)

Fırsat: Fujifilm X10

X20'nin piyasaya sürülmesi, X10'u eski moda yapmaya yetmedi. X10 da aynı şekilde işe profesyonel açıdan yaklaşıyor. Kaliteli sensörü tatmin edici fotoğraflar sunarken, kalite bakımından X20'nin sadece biraz altında kalıyor. Aynı şekilde otofokus süresi X20 kadar kısa olmasa bile yine de yeterince hızlı ve en kısa anı dahi kaçırmamanızı sağlıyor.

Fiyat: Yaklaşık 370 euro(yurtdışı)

Tasarruf: 180 euro

Yeni: Samsung NX1100

Samsung NX1000'in halefi olan NX1100 sınırlı sayıda yenilik ile geliyor. Kablosuz bağlantı özelliği de bunlardan biri. Ayrıca kamera ile birlikte Adobe Photoshop Lightroom 4 yazılımı da ücretsiz olarak geliyor.

Fiyat: Yaklaşık 600 euro (20-50mm objektif dahil),(yurtdışı)

Fırsat: Samsung NX1000

Çok uygun bir fiyata başarılı bir orta seviye performansı sunuyor NX1000. Samsung donanım ve kullanım bakımından mümkün olduğunda sade bir tasarım yapmayı amaçlamış. Gün ışığında 20 megapiksellik sensörü çok keskin ve düşük grenli fotoğraflar çekiyor. Enstantane çekimleri için ise otofokus biraz gecikiyor.

Fiyat: Yaklaşık 1250 TL(20-50mm objektif dahil)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.