Güney Afrika Özellikle dünyaca ünlü safari eğlenceleri ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Güney Afrika ‘da, araçların hayvan sürülerine ve çobanlarına yol vermesi bu ülkede bir trafik kuralı olarak geçmektedir. Yol vermediğinizde her an bir trafik polisi tarafından durdurulabilir ve yüklü bir cezaya çarptırılabilirsiniz.

Bulgaristan Yangın söndürücü, kırmızı üçgen reflektör, ışığı yansıtan yelek ve ilk yardım çantası Bulgaristan ‘da ki sürücülerin arabalarında bulundurması gerek. Böylece olası bir yangın durumunda sürücülerin yardım istemesi ve yangına müdahale edebilmesi mümkün.

İsviçre Rusya ‘da uzun yıllar yaşayan biri eğer bir gün İsviçre ‘ye taşınırsa muhtemelen başı trafik polisleri ile belaya girecektir. Rusya ‘da yasak olan arabanın kirli olması, İsviçre ‘de pekte o şekilde değil. Toplumsal huzuru ön planda bulunduran İsviçre pazar günleri gürültü kirliliğini önlemek amacıyla araba yıkamayı yasaklamış durumda.

Japonya Dünyanın en çok yağmur ülkelerinden biri olan Japonya ‘da araba kullanmak sandığınız kadar kolay değil. Japonya da sürücülerin yağmurlu günlerde normalden daha dikkatli araba kullanmak zorunda çünkü eğer bir yayaya su sıçratırsanız suç işlemiş sayılıyorsunuz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.