Monako: Vatikan'dan sonra Dünya'daki ikinci küçük bağımsız devlet olan Monako, Dünya'da nüfus yoğunluğu sıralamasında en başta. Kara sınırları Fransa ile çevrili olan ülke, eski Monako şehri ve sonradan inşa edilen alanlardan oluşuyor. 32 bin nüfusu bulunuyor.

Nauru: Güney Pasifik'te bulunan bir Mikronezya ada ülkesi. 9,322 kişilik nüfusu ile Vatikan'dan sonra en az nüfusa sahip ülke.

Tuvalu: Büyük Okyanus'ta, dokuz adet mercan adasından oluşan Polinezya ülkesi. 26 kilometre karelik bir yüzölçümüne sahip. Birleşmiş Milletler'e üye olan en az nüfuslu ülke. Küresel ısınma nedeniyle deniz seviyesinin yükselmesi, başkenti deniz seviyesinden sadece 5 metre yüksekte olan Tuvalu için hayatÎ bir tehdit oluşturuyor. Eğer küresel ısınma nedeniyle sıcaklık 1 derece daha artarsa, Tuvalu'nun sulara gömüleceği söyleniyor. Tuvalu halkı şimdiden Avusturalya ve Yeni Zelanda'ya göç ediyor. 12.373 nüfusu bulunuyor.

San Marino: Resmi adı 'Çok Huzurlu San Marino Cumhuriyeti'. Güney Avrupa'da İtalya Yarımadası içerisinde Apenin Dağları'nın küçük bir tepesinde bulunan bir ülke. Hiçbir denize kıyısı olmayan ülke, Avrupa'nın beş mikro devletinden biri. 31.918 nüfusa sahip.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.