İşte dünyanın en yüksek 9 zirvesi! [Buralara çıkmak yürek ister] - Page 1

Dünyanın en yüksek dağ zirveleri, hayatınızda bir kez tanık olabileceğiniz en çarpıcı ve çekici manzaralardan bazılarına ev sahipliği yapıyor. Ancak, dünyanın en yüksek zirvelerinin hangisi olduğunu biliyor musunuz?

İşte dünyanın en yüksek 9 zirvesi! [Buralara çıkmak yürek ister] - Page 2

1. Everest Dağı, Nepal


Everest Dağı, Nepal ve Tibet sınırında yer alan dünyanın en yüksek dağ zirvesidir. Himalayaların Mahalangur Himal alt bölgesinde yer alan bu dağ silsilesi, deniz seviyesinden 8848 m (29.029 ft.) yüksekliktedir. Ayrıca, Edmund Hillary ve Tenzing Norgay Sherpa'nın Mayıs 1953'te bu dağ zirvesine tırmanan ilk dağcılar olduğunu unutmayın.

İşte dünyanın en yüksek 9 zirvesi! [Buralara çıkmak yürek ister] - Page 3

2. K2 Dağı, Hindistan


K2 Dağı, Himalayaların ünlü Karakoram Sıradağları'na yayılan en yüksek ikinci sıradağdır. Godwin Austen olarak da bilinen K2 Dağı, tırmanması en zorlu dağ zirvelerinden biridir.

İşte dünyanın en yüksek 9 zirvesi! [Buralara çıkmak yürek ister] - Page 4

3. Kanchenjunga, Nepal/Hindistan


Kanchenjunga Dağı, 8586 metre yüksekliğe ve dünya çapında üçüncü en büyük dağ zirvesi konumuna sahiptir. Nepal, Sikkim, Hindistan'ın Taplejung Bölgesi'nde yer alan bu dağ zirvesi, ünlü UNESCO dünya mirası listesinde yer almaktadır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.