Güncel

İşte Facebook'un ilk reklam filmi!

Facebook markasını tanıtmak için ilk reklam filmini yayınladı.

İşte Facebook'un ilk reklam filmi!

Facebook firması kendi markasını tanıtmayı amaçladığı yeni bir reklam kampanyasaı başlattığını duyurdu. Kampanya özel olarak Brezilya, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, İtalya, Japonya, Meksika, Filipinler, Rusya, Birleşik Krallık ve ABD'yi hedef alan 'The Things That Connect Us' isimli kampanya on iki farklı dilde hazırlanmış.

Facebook bu kampanya ile ilgili bir basın bülteni yayınladı ve bu basın "kim olduğumuzu ve neden varolduğumuzu anlatmak istiyoruz" ifadeleri kullanıldı. Ana teması 'sandalye' olan kampanya, Wieden and Kennedy Ajansı tarafından hazırlanmış.

1349433936_facebook-reklam-vermek.png

Sosyal ağ resmi bloğunda düşüncelerini paylaşan Zuckerberg bu konuyla ilgili şunları söyledi:

"Bizi insan yapan iletişime geçmek. İletişim bizleri bir araya getiriyor, hayatlarımızı anlam kazandırıyor. Facebook insanları birbirine bağlamak için ortaya çıkan ilk şey değil, köklü bir geleneğe dayanıyor ve biz bugün bu geleneği, insanların yaptığı ve bizleri bir araya getiren gündelik şeyleri şereflendiriyoruz. Sandalyeler, kapı zilleri, uçaklar, köprüler, oyunlar ve şimdi Facebook da bu geleneğin bir parçası. Umarım bu videodan en az bizim kadar zevk alırsınız. Bir milyar insanı birleştirmemize yardım ettiğiniz için teşekkürler."

Facebook, 1 milyar kullanıcı gibi önemli bir rakama ulaştı ve aynı tarihe denk gelen reklam kampanyası, gösterileceği ülkeler de göz önünde bulundurulduğu zaman Facebook'un yaygın olduğu pazarlarda marka varlığını sağlamlaştırmaya çalıştığı görülüyor.

Facebook ilk reklam filmini aşağıdan izleyebilirsiniz:


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.