İşte Facebook'un tarihi - Page 1

Kısa sürede Facebook Kanada, Güney Afrika ve Norveç'in en fazla ziyaret edilen sitesi; İngiltere ve İsveç'in 2. en fazla ziyaret edilen sitesi, Mısır ve Panama'nın 3., Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Türkiye'nin de 5. en fazla ziyaret edilen sitesi

İşte Facebook'un tarihi - Page 2

Facebook’un kısa sürede milyonlarca üyeye ulaşması ve başarılı bir şekilde bunu sürdürmesi bazı şirketlerin hemen ilgisini çekti ve Facebook’u satın alabilmek için yüksek tekliflerde bulundular; fakat Mark Zuckerberg siteyi satmadı.

İşte Facebook'un tarihi - Page 3

Çığ gibi büyüyen siteye medya ilgisi de büyük oldu. Birçok gazetede ve dergide şirketle ilgili övgü dolu haberler çıktı. 2007 yılında Mark Zuckerberg Newsweek’e kapak olmuş ve Newsweek tarafından Silikon Vadisi’nin en büyük şirketi olmaya aday olarak gösterildi.

İşte Facebook'un tarihi - Page 4

Ancak Zuckerberg bu noktaya ulaşmak için zorlu yollardan geçti. 2004'te Harvardlı ikiz Winklevoss kardeşler Zuckerberg'in kendi fikirlerini çaldığını iddia etti. Uzun yıllar süren davayı Mark Zuckerberg kazandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.