2 Dyatlov geçidindeki ölümler
Ural Dağları’nın kuzeyinde yer alan Dyatlov geçidi ıssızlığıyla bilinir. Ancak 9 genç kayakçı trekking yapmak için 1959’da geçide gitti. Ancak gezileri faciaya dönüştü. 5 kayakçı kamplarının önünde çırılçıplak bir şekilde ölü halinde bulundu.

Aylar sonra 4 kayakçının daha dağlardan karlar altında cesetleri çıktı. Cesetlerin birinin dili kesilmişti. Cesetlerin çoğunda kaburga ve kafatası kırıkları tespit edildi.

Hikayeyi daha dehşet verici hale getiren ise cesetlerin yüksek oranda radyasyona maruz kalmasıydı. Bu gerçek hikaye bir korku filmi olmaya çok müsait. Ayrıca radyasyonun yarattığı gizem hikayenin kolayca bir bilim kurgu filmi olmasını da sağlayabilir.

3 Poyais Prensi
Gregor MacGregor 19. Yüzyılda Güney Amerika’da Portekiz ve İspanya kolonileriyle savaşan İskoç bir askerdi. 1820’de ülkeye döndüğünde Latin Amerika’da Poyais adını uydurduğu bir ülkeyi fethettiğini söyleyerek insanları dolandırmaya başladı. Ülkenin el ile çizilmiş haritalarını bile dağıttı. Kısa sürede bu sayede prestiji artan MacGregor bir anda Londra’nın soylularına kendini kabul ettirmişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.