İnternet ve teknoloji bağımlısı 'inek'ler başta olmak üzere herkes bu yüksek teknoloji eseri gözlükleri merakla bekliyor. Gözlüğün ilk kullanıcısı olacaklara açık mektup:

Tebrikler! Google'ın yüzünüze küçük, sesle çalışan, kablosuz bağlantı özelliğine sahip bir bilgisayar koyan çağ ötesi gözlüklerinden birine sahip olma ayrıcalığına sahip az sayıda insandan birisiniz. Google Glass, iPad, iPhone ya da iHerhangi bir şeyden bu yana en büyük ilgiyle beklenen cihaz. Peki en iyi yanı ne?

Siz, Google "Kaşif Programı"nın genel itibariyle uygulama geliştirici ve süper inek'lerden oluşan üyeleri Google Glass'ı diğer insanlardan aylar önce test etmeye başlamış olacaksınız. Diğerleri ise yıl sonuna kadar beklemek zorunda.

Yakında e-postalarınızı, sms'lerinizi ya da haritaları yarısaydam bir ekranda, görüş açınızın sağ üst köşesinde görebileceksiniz. Son dakika haberleri gözlerinizin önünde olacak. Yakalamak istediğiniz bir kare için "Tamam Glass fotoğraf çek" demeniz yeterli olacak. Diğer bir deyişle herkesin iğrenç akıllı telefonlarda, elleriyle yapmaya çalıştıklarını yapabileceksiniz.

Google önümüzdeki birkaç ayda sizin gibi binlerce Kaşif'in denemek üzere Glass'ı takmış olacağını söylüyor. Şapşalca görünse de kıskandığımı itiraf etmeliyim. Kaşif arkadaşlardan denemek için izin isteyerek Glass'ı orada burada birkaç kez takmışlığım var. Her geri verişimde ise neredeyse ağladım.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.