1962'den beri çekilen seride Bond karakterini 6 aktör çanlandırdı. Popüler teoriye göre James Bond'u oynayan 6 aktörün de birbirine benzememesinin nedeni, James Bond'un gerçek bir isim olmaması. Teoriye göre MI6 çeşitli ajanlarına James Bond takma ismini veriyor. Yani bu teoriye göre bir gün James Bond'u bir kadın ya da Pakistanlı da canlandırabilir.

Müzikal film Grease de Danny Zuko'yu canlandıran John Travolta ile Sandy Olsson'u canlandıran Olivia Newton-John harika bir iş çıkarmışlardı. Filmin final sahnesinde ikilinin otomobili dansçıların arasından çıkarak uçmuştu. Teoriye göre Grease filminde olan her şey Sandy olsson'un boğulmak üzereyken gördüğü bir rüyadan ibaretti.

John Carpenter'ın "The Thing" filminin finali Hollywood tarihinin en çok kafa karıştıran finallerinden biriydi. The Thing yani "Şey" kimdi? Teoriye göre "Şey", Keith David'in canlandırdığı Childs karakteriydi. Bu teoriye dayanak olarak Childs karakterinin benzin içtiğinde tepki vermemesi gösteriliyor. Alternatif bir teori ise The Thing'in MacReady olduğu yönünde. Carpenter özellikle izleyici soru işaretleriyle bıraktığından bu gizemin çözümü kişiden kişiye değişiyor.

Titanic'te Leonardo DiCaprio'nun canlandırdığı Jack Dawson ile Kate Winslet'ın canlandırdığı Rose karakterinin aşkını izliyoruz. Ya da biz öyle sanıyoruz. Teoriye göre Rose depresyonda ve Jack karakteri onun kafasında oluşturduğu hayali bir karakter. Dayanak olarak ise Jack'e dair hiçbir kayıda rastlanmamasına ve Rose'un Jack için "Yalnızca hafızamda" ifadesini kullanması yatıyor.Aslında Titanic'in batması zaten ilginç bir hikayeye dayandığından filmle ilgili daha bir çok teori ortaya atılıyor, tıpkı Jack'in zaman yolcusu olduğu iddiası gibi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.