Güncel

İşte ilk milli tank Altay!

Tüm hakları ile Türkiye'ye ait olan ilk milli tankımız Altay, deneme sürüşleriyle görücüye çıktı.

İşte ilk milli tank Altay!

Türkiye teknoloji alanında oldukça gelişmeye başladı. Artık kendi ürünlerini üretmeye başlayan ülkemizde, Otokar'ın Türkiye'nin ilk özgün ana muharebe tankı Altay, ilk deneme sürüşüyle görücüye çıktı. İlk milli tank Altay, tüm fikri ve mülkiyet hakları ile Türkiye'ye ait. Aynı zamanda Türkiye'nin bu alanda dışa bağımlılığını sona erdirecek bir araç.

Milli tankın tasarım, geliştirme, entegrasyon, test ve üretimine ilişkin tüm bilgi ve dokümanları içeren ve tankın seri üretimine temel teşkil edecek bir teknik veri paketi, hiçbir kısıtlama olmaksızın ve tüm hakları ile tamamen yerli.

1352376788_95195090zo01273859924.jpg

Altay muharebe tankının tasarımı, prototiplenmesi, testleri ve kalifikasyonu ile yaklaşık 500 milyon dolara imal edildi.

Yorumlar
Misafir
askerde tankçıydım. amerikadan m48 m60 (1948 1960model tanklar) almanyadan leopar (bulnlar daha yeni)tanklarını kullanıyoruz. izin alınmadan , hiçbir geliştirme yapılamıyor. pahalı yada ucuz kendi teknolojimizi yaparak belki bazı parçaları dışardan da gelse ytürkiye kendi tankını imal edebilmeli. ve biz nasıl dışarda san satın aldıysak . dış ülkeşlerede satarız. bu milli gelir ve istihdam demektir.
Cevapla
Misafir
tankın her şeyini söylediniz bi zayıf yönlerini söylemediğiniz kaldı
Cevapla
demokrat
tanka topa vereceginiz parayı egitime verin
Cevapla
misafir
yahu yukarda kardeşim işin hakikatini söylemiş benim saf yürekli vatandaşımı nasıl gözünün içine bakarak ilk yerli üretim diye kandırıyolar sen devam et böyle daha çok kandırırlar seni vesselam.
Cevapla
ozhan
Allah,a çok şükür. geç kalınmıştı çok.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.