Taylor Swift
Birçok pop starı gibi 25 yaşındaki şarkıcının da sosyal medyada birçok takipçisi var. Fakat Swift'i diğerlerinden farklı kılan şey takipçileriyle olan ilişkisi. Geçen yıl İnstagram'da kendisini rahatsız eden bir takipçisi için "kırık kalpli takipçi(brokenhearted fan)" adlı bir şarkı listesi hazırladı. Onun bu samimiyeti doğal olarak takipçi sayısının da artmasına sebep oluyor.

The Jester
"The Jester" takma adını kullanan bu kullanıcı aslında bir hacker. Jester kimilerine göre bir suçlu kimilerine göre ise bir kahraman. Ünü yayılmadan önce 180 siteyi hackleyerek çökerten Jester'ın hacklediği web siteleri arasında eşcinsel karşıtlığıyla bilinen Westboro Baptist Kilisesi'nin sitesi de var. Bunu yapması tabii ki yasal değil ancak o hiç yargılanmadı ve Jester hakkında hiç dava açılmamış.

Nash Grier
Eğer bir Vine kullanıcısı iseniz onun adını duymamış olmanız imkansız. 17 yaşındaki Vine fenomenin 11 milyondan fazla takipçisi var ve çektiği Vine'lar 2 milyardan fazla izlendi. Bu da onu internetin en etkili isimleri arasına soktu. Birkaç film şirketi ile anlaşma imzalayan genç çeşitli sinema filmlerinde rol alarak ününe ün katmaya devam ediyor.

Barack Obama
Obama'ya gelecek olursak onun sanal alemdeki etkisini anlatmak çok basit. Barack Obama, Facebook'ta ve Twitter'da en çok takip edilen lider oldu. Reddit adlı sosyal medya sitesinde ona soru sorulan bir başlık açılmış ve site trafiği rekor seviyesine çıkmıştı. Selfie çubuğuyla kendini çekip BuzzFeed adlı sosyal medya sitesinde paylaşarak Sağlık Kanunu'na dikkat çekti. Video birkaç gün içerisinde 50 milyondan fazla izlendi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.