İşte İstanbul'un yeni vapurları - Page 1

PANORAMİK MANZARALI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, deniz ulaşımına yönelik yatırımlarına da hız verdi. Yenilenen iskeleler, inşa edilen modern ve panoramik vapurlarından ardından iki yaka arasında hizmet verecek double ended tipi yolcu gemileri inşa ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Şehir Hatları’nın filosuna toplamda 10 yeni yolcu gemisi katılacak.

İşte İstanbul'un yeni vapurları - Page 2

700 YOLCU KAPASİTESİ

Teknolojik imkanlarla donatılacak yeni gemilerin en önemli özelliği engelli yolcuların erişimini daha da kolaylaştırması. Yüksek manevrası, modern tekne yapısı, hızı, konforu ve iki yönlü hareket kabiliyetine sahip olacak yeni gemiler, mevcut yanaşma manevrasından farklı olarak önden ve arkadan çift yönlü yanaşabilecek.

İşte İstanbul'un yeni vapurları - Page 3

Yeni gemiler sefer başına yüzde 25 yakıt ve zaman tasarrufu sağlayacak. İstanbul’da deniz ulaşımının toplam ulaşımdaki payını arttırmak, deniz trafiğinde standart belirlemek ve mevcut ulaşım sistemleriyle daha hızlı entegre ve koordine etmek amacıyla filoya katılması planlanan gemiler teknolojinin son yenilikleriyle donatılacak.Yeni gemilerin boyu 42, eni 10 metre olacak. 12 deniz mili hız yapabilecek.

İşte İstanbul'un yeni vapurları - Page 4

İŞTE YENİ GEMİLERİN TEKNİK ÖZELLİKLER

-Double Ended formunda tekne yapıları olacak. ( Double Ended: İki yönlü hareket kabiliyetine sahip )

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.