Güncel

MIUI 12.5 Enhanced Edition'un Kontrol Merkezi!

MIUI 12.5 Enhanced Edition tanıtılmıştı. İşte bu arayüzün kontrol merkezi ortaya çıktı.

MIUI 12.5 Enhanced Edition'un Kontrol Merkezi!

MIUI 12.5 Enhanced Edition zaten Çin'de şuanda mevcut olarak kullanılıyor. Buna ek olarak, Xiaomi.EU Custom ROM yoluyla da kullanıcılar deneyimleyebiliyor. Bu nedenle belirli yeni özellikleri, Xiaomi arayüzü için yeni Kontrol Merkezi'ndeki yapılan yeni medya kontrolünü deneyebileceksiniz.

Xiaomi, Kontrol Merkezinde medya kontrolünü yönetebilmeyi böylelikle hayata geçirmiş oldu. Artık parmağınızla aşağı kaydırdığınızda kontrol merkezinde medya oynatıcısını hazır bulacaksınız. Böylelikle daha hızlı medya kontrolünü elinizin avucunda bulabileceksiniz.

MIUI 12.5 Enhanced Edition ve Yeni Kontrol Merkezi!

Şuanda kullanılan MIUI 12.5 arayüzünde bu özelliği kullanamayaksınız. Bu sürümde Kontrol Merkezi'nin içerisindeki medya kontrolü geçici süre olmayacak, aynı zamanda MIUI 12.5 Enhanced Edition'ın bu yeni işlevselliği, daha fazla sayıda işlevselliğe erişmemizi de sağlayacak.

MIUI 12.5 Enhanced Edition'un Kontrol Merkezi! - Resim : 1

Bu haberimizde gördüğümüz gibi, Kontrol Merkezi'ni görüntülersek ve ardından medya kontrolüne tıklarsak, böylece mevcut oynatıcının ses seviyesini kontrol etmemize ve hatta ses kaynağını seçmemize olanak sağlayacak.

Söylediğimiz gibi, bu yeni işlevsellik yalnızca MIUI 12.5 Enhanced Edition'da (Çin ROM'u) ve Xiaomi.EU'nun Özel ROM'larında bulunuyor. Global ROM'a gelmesi için muhtemelen bir süre beklememiz gerekebilir. Muhtemelen MIUI 13'ün gelişine kadar bu özel arayüzün tanıtılma ihtimali de söz konusu olabilir. Yakın zaman da Xiaomi Global çapta bir etkinlik gerçekleştirecek.

Bu etkinlikte Mi Mix 4 ve MIUI 12.5 Enhanced Edition tanıtılacak. Bu nedenle özelliklerin tüm ROM'lar için sunulması bekleniyor. Etkinlik gerçekleştiğinde detayları sizlerle paylaşacağız.

Yeni kontrol merkezini ve yeni Enhanced sürümünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yorumlar
Mehmet
Bu sürüme geçtiğimi pişmanım ve 4 haftalık not 9 telefonum var ve yarım saat de kasıp sonra donuyor ve aldığımıda pişmanım
Cevapla
Ali
Ya bu marka sürekli yeni bi sürüm her yıl yeni bi miui sürümü çıkaracağına 10. 5 10. 6 gibi mevcut sürümlerdeki hatayı gidersede sıkıntısız bi telefon kullansak. Redmi note 7 kullanıyorum. Ha bu yazılım olmış diyeceğim bi sürüm yok.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.