Güncel

İşte Nokia mühendislerinin yeni şirketi: Newkia

Beklenen oldu, Nokia kalitesi Android'le buluşuyor!

İşte Nokia mühendislerinin yeni şirketi: Newkia

Geçtiğimiz günlerde mobil departmanlarının Microsoft tarafından büyük rakamlara satıldığı bilinen Nokia, kan kaybetmeye devam ediyor. Mobil dünyanın en eski liderlerinden olan Finlandiya asıllı dev üreticinin son günleri yaklaşıyor mu? Geleceğine yönelik analistlerin yorumları her geçen kaçınılmaz olduğunu düşündüğü korkunç bir sondan bahsediyor.

Bir kaç Nokia mühendisinin şirketten ayrılıp, Newkia adında yeni bir üretici firmasını kurdukları sosyal medya ve teknoloji gündemine bomba gibi düştü. Şirketin Asya sorumlularından Thomas Zilliacus , geçtiğimiz saatlerde eski Nokia mühendislerini biraraya getirdiğini, oluşturulan yeni bir yapıyla birlikte Nokia kalitesinin çok yakında Android üzerine inşaa edileceğinin sinyallerini verdi.

1379339552_st20130415vgcyouzoo23611681e.jpg

Nokia'nın işletim sistemi politikasını yanlış bulduğunu her fırsatta dile getiren Zilliacus, MeeGo'nun başarısızlığını da buna bağlıyor. Linux tabanlı Android türevi işletim sistemlerine olan hayranlığıyla tanınan eski başkan Zilliacus, yeni şirketiyle birlikte çok büyük bir girişimcilikte bulunarak milyonlarca kullanıcının kullanabileceği pazarın önünü açmaya hazırlanıyor. 

1379339564_ccbd5e3fb54786a04fe149890a1eda15.jpg

Newkia olsa ne olurdu?

Milyonlarca kullanıcının dert yandığı mobil işletim sistemi konusu acaba Newkia ile birlikte çözülebilecek mi? Zilliacus, bu kadar kısa bir süre içerisinde bu kadar güçlü rakipleri arasında nasıl yer edinecek? Nokia bu tarz bir girişimin neresinde ve hangi tavırla yer alacak? Bu ve daha fazlasını ilerleyen aylarda göreceğiz!

Yorumlar
Misafir
her daim nokia. newkia olsada olur. yeterki aynı kaliteyi sunsunlar. ve android olsun
Cevapla
ilginç
Cevapla
Misafir
yok sadece kia kalsın araba markası .new kia ne allah aşkına :::make believe:::
Cevapla
Misafir
biraz geç kalmadımı?
Cevapla
Misafir
nokia en buyuk hatayi android de gecmemekle yaptı olaca buydu bir büyük yok oldu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.