Renault'un 2020 yılı için tamamen yenilediği B sınıfı kompakt hatchback modeli Clio'nun yeni jenerasyonu, bu yıl içerisinde ülkemizde de satışa sunulacak. Fakat biz bu içeriğimizde sizlere, 10-19 Ocak tarihleri arasında Belçika’nın başkentinde düzenlenen Brüksel Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılan Renault Clio'nun hibrit versiyonundan bahsedeceğiz.

Clio E-Tech olarak adlandırılan modelin özelliklerine baktığımızda bu aracın Captur E-Tech’ten farklı olarak şarj imkanına sahip olmadığını, yani plug-in hibrit bir araç olmadığını görüyoruz.

Clio E-Tech için lasik bir hibrit düzene sahip olduğunu söyleyebiliriz. Araç, 1.2 kWh’lık (230V) bir batarya ile geliyor. 

Clio E-Tech, frenleme enerjisini bataryasında depolanabilecek biçime dönüştürme kabiliyetine sahip, ayrıca standart motorlu versiyonlarına göre yakıt tüketimi anlamında %40 daha ekonomik olacağı ifade ediliyor. 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.