Güncel

İşte Samsung ismindeki gizem!

Teknoloji devlerinin isimleri arkasında gizlenmiş anlamı biliyor musunuz? Samsung ne demek?

İşte Samsung ismindeki gizem!

Teknoloji gün geçtikçe daha hızlı büyüyor ve insanların hayatında daha çok yer edinmeye başlıyor. Çok büyük TV’ler, daha akıllı daha büyük küçük bilgisayar gibi cep telefonları, tabletler ve yılın modası akıllı saatler insanların en çok kullandığı teknoloji ürünleri.

Elktronik arenada en başarılı şirketlerden biri olan Samsung, en çok TV ürünlerinde ismini gösteriyor ama en başarılı olduğu alan akıllı telefonlar ve tabletler. Peki Samsung isminin gerçek bir anlamı olduğunu biliyor muydunuz?

1396253815_samsunglogostock2largevergemediumlandscape.jpg

Şirketin isminin kökeni yabancı ama bir anlamı var. Öncelikle Samsung’un Seul, Güney Koreli bir şirket olduğunu belirtmek gerek. Samsung aslında Sam ve Sung olarak iki parçadan oluşan bir kelimedir ve bunların bir anlamı var. Sam ‘üç’, Sung ise ‘yıldız’ anlamlarını taşır. Yani Samsung’un anlamı “üç yıldız” demek.

Korece sembolü ise “Hanja” demek, yani büyük sayıda ve güçlü demek. Özetle Samsung'un marka adına DNA’sı, büyük bir şey, güçlü ve sonsuz yerleşik hakkına sahiptir.

Samsung üç yıldızlı logosuyla kendi memleketinde birkaç aileye yönelik işe başlamıştı. Şimdi Samsung Kore dışında, dünyada 79 ülkede 236.000 'den fazla çalışanı ile dünyanın 10 en değerli markalarından biri. Evrimi şaşırtıcı, değil mi?

Aşağıda Samsung’un şimdiye kadar olan logolarını inceleyebilirsiniz.

1396254918_samsung-logo-evolution-1.jpg

Yorumlar
Kadir Hakan Okyay
Samsungu çok severim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.