İşte Tesla’nın ilk elektrikli pick-up aracı ‘Cybertruck’! - Page 1

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, ilk elektrikli pick-up aracı Cybertruck'ı ABD’de tanıttı. Tanıtımı bizzat Elon Musk gerçekleştirdi. Fütüristik tasarıma sahip olan Cybertruck'ın zırhlı bir araca benzediği görülüyor.

İşte Tesla’nın ilk elektrikli pick-up aracı ‘Cybertruck’! - Page 2

Tanıtım sırasında dayanıklılık testine de sokulan araca ilk önce Tesla'nın baş tasarımcısı Franz von Holzhausen elindeki balyozla vurmaya başladı. Balyoz darbelerinin ardından kaportasında hiçbir hasar görünmeyen araç adeta izleyicileri büyüledi.

İşte Tesla’nın ilk elektrikli pick-up aracı ‘Cybertruck’! - Page 3

Fakat Elon Musk'un, aracın camlarında yaptığı testler için aynı şeyi söylemek pek de mümkün değil. Bu güçlendirilmiş aracın camlarının kırılmaz olduğu daha önce açıklanmıştı. Fakat yapılan tanıtımda, izleyicilerin önünde yapılan dayanıklılık testinde camların parçalandığı görüldü. Bu sonucu beklemeyen Musk, camın kırılmaması gerektiğini, daha önceki denemelerde lavabo bile attıklarını ancak hiçbir problem yaşanmadığını açıklayarak, testin başarısız olduğunu belirtti.

İşte Tesla’nın ilk elektrikli pick-up aracı ‘Cybertruck’! - Page 4

Elon Musk, 40 bin dolar başlangıç fiyatına sahip olacak aracın üç farklı versiyon ile piyasaya sunulacak olduğunu açıklayarak, aracın seri üretimi için 2021 yılının sonlarını işaret etti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.