İşte Wikileaks ile ifşa ettiği şok eden gerçekler - Page 1

1) CIA, her türlü bilgisayara, Android ve iPhone telefonlara sızma yeteneğine sahip : ABD istihbaratı insanların kullandığı her türlü elektronik cihaza erişim sağlayabilmek için casus yazılımlar üzerinde çalışıyor. Eğer bu yazılımlar, Wikileaks'in iddia ettiği kadar güçlüyse, bu yazılımlarla elektronik cihazlar uzaktan kontrol edilebilir. Açılıp, kapatılabilir, kullanıcıların lokasyonlarına ve mesajlarına ulaşılabilir. Hatta cihazların mikrofonları üzerinden kişiler dinlenebilir, kamerası aracılığıyla cihazın bulunduğu ortam izlenebilir.

İşte Wikileaks ile ifşa ettiği şok eden gerçekler - Page 2

2) Signal, Telegram ve Whatsapp gibi uygulamalar güvensiz : Şifrelenmiş anlık mesajlaşma uygulamaları, ancak kullanıldıkları cihazlar kadar güvenli olabilir. Eğer cihazlarda güvenlik açığı oluştuysa, mesajlar şifrelenip gönderilmeden önce üçüncü kişiler tarafından okunabilir. Wikileaks bunun olduğunu iddia ediyor.

İşte Wikileaks ile ifşa ettiği şok eden gerçekler - Page 3

3) CIA, akıllı televizyonları ortam dinlemesi için kullanabilir : Wikileaks belgelerine göre, CIA "Weeping Angel" isimli bir program sayesinde akıllı televizyonlara ulaşabiliyor. ABD istihbaratı bu program sayesinde, kapalı olsalar dahi akıllı televizyonlar çevresinde konuşulanları dinleyebilir. Yani CIA'in bu programı televizyonları birer dinleme cihazına çeviriyor.

İşte Wikileaks ile ifşa ettiği şok eden gerçekler - Page 4

4) CIA, arabaları hackleyebilecek : Kaza yapmalarına neden olabilecek ve neredeyse tespit edilemeyecek suikastler yapılmasına olanak sağlayacak teknolojiler üzerinde çalıştı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.