Güncel

IT Perakende Sektörü Çözümleri

Microsoft Türkiye ve Intelligent Systems “IT Perakende Sektörü Çözümleri”ni sundu.

IT Perakende Sektörü Çözümleri

Microsoft Türkiye ve Intelligent Systems Türkiye mevcut durumun ayrıntılı olarak analiz edildiği ve 2012 yılında sektördeki temel perakende trendlerinin tartışıldığı bir seminerde “IT Perakende Sektörü Çözümleri”ni sundu.

Microsoft Türkiye ve Intelligent Systems Türkiye, ülkenin en büyük perakendecilerinin temsilcilerine mevcut durumun bir analizini ve 2012 yılında sektördeki temel trendleri sundu. 9 Kasım tarihinde gerçekleştirilen yarım günlük etkinliğe, iş süreçlerini optimize etmekle, işlerini daha karlı bir hale getirmekle ve en yeni IT teknolojilerini kullanarak büyümenin bir yolunu bulmakla ilgilenen perakendeciler katıldı.

1352537203_mehmet-demir-teknoloji-direktoru.jpg

Microsoft’tan profesyoneller global yazılım liderinin özel olarak perakendecilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan iş çözümleri ve Microsoft Dynamics hakkındaki deneyimlerini ve bilgilerini paylaştı.

Microsoft Türkiye Dynamics Ülke Müdürü Arzu Türker Yılmaz şöyle konuştu: "Perakende sektörü bizim için çok önemli. Organize perakende büyürken, müşteri kitleleri de çeşitleniyor ve farklı talep ve ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Bu talep ve ihtiyaçları, bilgi sistemleri desteği olmadan yönetebilmek çok zorlaşıyor. Microsoft olarak, perakende sektörünün tüm ihtiyaçlarını tek bir platformda, Microsoft Dynamics üzerinde yöneterek firmalara hem hız, hem maliyet avantajı hem de gelir artışı yaratmayı teklif ediyoruz. Perakende sektöründe Avrupa’da çok deneyim edinmiş Intelligent Systems firmasının Türkiye’de ofis kurması ile birlikte, bu sektördeki müşterilerimize farklı bakış açıları ve Avrupa deneyimini de sunuyoruz. Bugün bizim için, Türkiye Perakende sektörü için çok önemli bir gün.”

1352537260_mesut-mert-microsoft-teknoloji-danismani.jpg

Perakendecilere yönelik IT çözümlerinde global bir lider olan LS Retail'den uzmanlar ise, global trendlere ilişkin bilgiler sundu. Türkiye’de ilk kez kullanılan LS Retail yazılımının dünya çapında 2000’i aşkın müşterisi, 40.000 mağazası ve 90.000 POS terminali bulunuyor. Debenhams, IKEA, SUBWAY, Puma, Adidas, Pizza Hut, Hard Rock café gibi global şirketler LS Retail’in müşterileri arasındadır. Seminerde yer alan yerel bir müşteri olan LC Waikiki, Microsoft Dynamics ve LS Retail’i dünya çapındaki mağazalarında kullanmaktadır.

Intelligent Systems Türkiye resmi olarak, ülkedeki yeni Microsoft Dynamics ortağı olarak Türk piyasasına tanıtıldı. Intelligent Systems Türkiye, Microsoft Dynamics’in Balkanlar’daki en büyük ortaklarından biri olan iSystems Group’a bağlıdır.

Intelligent Systems Türkiye Satış Direktörü Eray Tükenmez şöyle belirtiyor: “Intelligent Systems Türkiye, uluslararası Microsoft Dynamics sahnesinde zengin bir şirket haline geldikten sonra, Türk piyasasında faaliyetlerine başladığı için büyük bir heyecan duyuyor, zira ülkemiz tüm şirketlere burada başarılı işler yapmak için sayısız fırsat duyuyor. Intelligent Systems Türkiye, kuruluşların verimli iş yönetimi için doğru IT aracını bulmasına yardım etmek için burada. Tamamen Micrsoft Dynamics ERP ve CRM iş yönetimi çözümlerine odaklandık. Buna ek olarak, Balkanlar’daki lider Microsoft Dynamics ortağının –iSystems Group- bir parçası olarak, çeşitli endüstrilerden şirketlerde süreç ve kaynak optimizasyonu için dünyadaki en iyi uygulamaları sunuyoruz.

Intelligent Systems Türkiye farklı sektörlerde zengin bir deneyim ve know-how sahibidir. Bu sektörlerden biri de perakende sektörüdür ve bugün bu etkinliği gerçekleştirmemizin nedeni budur – İstanbul’un ileri gelen tüm perakende şirketlerini bir araya getirmek ve onlarla sektördeki en yeni IT teknolojilerini tartışmak.”

Şirket, 12’den fazla ülkede şirketler için Microsoft Dynamics uygulama projeleri konusunda deneyim sahibidir. Şirketten uzmanlar, deneyimlerini ve know-how'ı paylaştı ve katılımcılara perakende sektöründeki hem global hem de yerel piyasadaki en yeni trendlere ilişkin bilgiler verdi.

ERP, CRM sistemleri, mobil platformlar, sadakat programları ve bulut çözümleri de tartışıldı.

Seminerde son IT trendlerine göre, mobil yazılım uygulamalarına odaklanan ve bu uygulamaların dünya çapında dağıtımını yapan Mobile Affairs şirketi tarafından özel olarak perakende endüstrisindeki şirketler için tasarlanan bazı mobil platformlar da sunuldu. Sadakat yazılımı uygulaması Loyax da, Microsoft Gold Certified Partner unvanlı Sirma Solutions tarafından sunuldu.

Etkinlikte, dünya çapındaki mağazalarında Microsoft Dynamics ve LS Retail çözümlerini kullanan en büyük Türk perakendecilerden biri olan LC Waikiki’nin başarı öyküsü de sunuldu…

Katılan tüm şirketler Intelligent Systems Türkiye’nin temel iş süreçleri ve sonuçlarına ilişkin ücretsiz bir iki günlük analizine de hak kazandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.