Güncel

İtalya'dan Apple'a vergi cezası!

Apple vergi kaçırdığı gerekçesiyle İtalya'ya 318 milyon euro para cezası ödeyecek


Dünya'nın en popüler elektronik üreticilerinden biri olan Apple, İtalya menşeili La Repubblica gazetesinin yaptığı habere göre Milano Cumhuriyet Savcılığı ve İtalyan Vergi Denetim Kuruluşu'nun (Agenzia dell'Entrate) 2013'ten beri Apple şirketiyle sürdürdüğü iletişim sonucunda Apple İtalya'dan vergi kaçırdığı gerekçesiyle 318 milyon euro para cezası ödemeyi kabul etti.

İlginizi Çekebilir:

Haberde Apple şirketinin İtalya'ya 2008 ile 2013 yılları arasında 800 milyon euro vergi bedeli ödemesi gerekirken Apple'ın İtalya'ya bu yıllar arasında 30 milyon euro vergi ödediği söyleniyor. İddia Apple'ın İtalya'dan elde ettiği kazancı İrlanda'ya aktararak vergi kaçırdığı yönündeydi.

1451490021_apple-dava.jpg

Şirketin İtalya'ya ödemesi gereken bedel bu yıllar arasında 800 milyon euro olmasına rağmen Apple bu miktardan daha az bir para cezası ödeyerek bu olayı kapatmış olacak. Bazı kullanıcılar La Repubblica kaynağının asılsız haber yaptığını belirtirken İtalyan yetkililer gazetenin yaptığı haberin doğru olduğunu belirtti.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.