Güncel

İZTO seçimlerinde bilişim damgası

Yaklaşan İzmir Ticaret Odası seçimleri öncesi meslek Komitelerinde büyük hareketlilik yaşanıyor. Bilgisayar Donanım ve Bilgisayar Yazılım olarak İki komite içindeki sektörün köklü firmaları bir araya gelerek Yenilikçi Grubu adıyla ittifak oluşturdu.

İZTO seçimlerinde bilişim ittifakı

Birlikte ortak hareket etme kararı alan 40 firma Yenilikçi Gruba önderlik ediyor. 9 Nisan’da yapılacak olan seçimlerde 39. Ve 79. Komitelerden ittifak haberi geldi. Birlikte ortak hareket etme kararı alan 40 firma Yenilikçi Gruba önderlik ediyor. İzmir Ticaret Odasında seçimin anahtar komitelerinden birisi olan Bilgisayar Grubunda olan, Bilgisayar camiası bu seçimlerde 2 farklı komiteden seçime katılacak. 39 Bilgisayar Donanım ve 79. Bilgisayar Yazılım komiteleri; toplamda 20 oda üyesi ve içlerinden 4 kişiyi meclis üyesi seçecekler.

Ortak hareket etme kararı

İki komite içindeki sektörün köklü firmaları bir araya gelerek Yenilikçi Grubu oluşturdu. Birlikte ortak hareket etme kararı alan 40 firma Yenilikçi Gruba önderlik ediyor.

Yenilik talebi tabandan geldi

79.Bilgisayar Yazılım Grubundan olan, Yenilikçi Grubun etkili isimlerinden Softnet Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ferzan YALKUT, İzmir Ticaret Odasının, İzmir Genelinde 41 bin üyesi olduğunu ve toplam 79 komiteden oluştuğunu söyledi. Yenilik talebinin tabandan geldiğini, dönüşümün tabandan genele yayılması gerektiğini vurgulayarak, önceliklerinin kendi bilgisayar sektörü olduğunu yeniliğin önce kendi sektörlerinde hayat bulacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.