Güncel

James Bond ''Spectre'' gişe rekorları kırıyor

24. James Bond filmi Spectre, yayınlandığı ülkelerde tüm zamanların gişe rekorunu kırdı.

James Bond ''Spectre'' gişe rekorları kırıyor

Daniel Craig'in dördüncü defa Bond’u canlandırdığı 24. James Bond filmi “Spectre” İngiltere’de ilk hafta 41 milyon sterlinden fazla hasılat elde ederek tüm zamanların ilk hafta gişe rekorunu kırdı. Rekorun daha önceki sahibi ilk haftasında 23.8 milyon sterlin hasılat yapan 2004 yapımı Harry Potter ve Azkaban Tutsağı filmiydi.

Hollanda, Finlandiya ve Danimarka’da da ilk hafta gişe rekoru kıran yapım 6 Kasım’da Türkiye’de vizyona girecek.

Spectre ve Bond’u canlandıran eleştirmenler Daniel Craig eleştirmenlerden tam not alırken; Guardian, Spectre için “İnanılmaz derecede heyecan uyandırıcı, oldukça eğlenceli ve görülmeye değer” ifadelerini kullandı.

1446566980_jamesbondspectreh128762e37f.jpg

Filmin özeti

Geçmişin tozlu sayfalarından kopup gelen bir mesaj, ajan Bond'u (Daniel Craig) önce Mexico City'ye, sonra Roma'ya götürür. Roma'da tehlikeli bir suçlunun dul eşi Lucia (Monica Bellucci) ile tanışır ve yine burada Spectre adında çok gizli ve tehlikeli örgütlenmeden haberdar olur.

Fakat Londra'da Bond'un ve M önderliğindeki MI6'in faaliyetleri tartışılır hale gelmiştir. Bond bu esnada Spectre'nin sırlarla dolu arka planını gün yüzüne çıkarabilmek için eski düşmanı Mr. White'ın kızı Madeleine (Lea Seydoux) ile temasa geçmeye çalışacaktır. Ve Spectre'nin merkezine yaklaştıkça, aradığı düşmanla arasında hiç bilmediği bir bağın varlığından da haberdar olacaktır.

Filmin fragmanları

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.