Güncel

Japon elektrik devinden Türkiye'ye dev yatırım!

Japon elektrik devi Kaga Electronics Türkiye'ye dev bir yatırım yapacak. Milyon dolarlık yatırım sayesinde şirket Avrupa pazarına yakınlaşacak.

Japon elektrik devinden Türkiye'ye dev yatırım!

Nikkei Asia'dan gelen bir rapora göre göre, Türkiye'de hali hazırda klima parçaları üreten Japon dev Kaga Electronics Türkiye'de yeni bir yatırım yapacak. Şirket 2022'de üretiminin bir bölümünü Çin’den Türkiye’ye taşımaya karar verdi.  Milyonlarca dolarlık yatırımın ana sebebi ise, Japon şirketin Avrupa ve Ortadoğu müşterilerine yakınlaşmak istemesi.

Kaga, neticede Türkiye'nin stratejik konumundan yararlanarak Orta Doğu ve Avrupa'dan gelen siparişleri artırmayı hedefliyor. Ancak bu yatırım elbette Türkiye'nin de çıkarına. Şirket üretimin tedarik zinciri kesintisinin bir risk haline geldiği Asya'dan kaçacak, Türkiye'de milyon dolarlık bir yatırım almış olacak. 

Japon elektrik devinden Türkiye'ye dev yatırım!

1968 yılında Japonya'da kurulan Kaga Electronics, Türkiye'deki operasyonlarını genişletmeye karar verdi. Hali hazırda yıllardır Türkiye'de bulunan ve klima parçaları üreten şirket, 2022 yılında yeni fabrikasında çok daha fazla elektronik parça üretimi yapacak. Bu durum hem Türkiye hem de Kaga için oldukça önemli diyebiliriz.

Kaga Electronics bu yatırım sayesinde Ortadoğu ve Avrupa'daki müşterilerine daha fazla odaklanabilecek. Söz konusu yatırım milyonlarca doları bulacak ve üretim kapasitesi kademeli olarak artırılacak. Kaga, daha önce de Avrupa pazarına yaklaşmayı planlıyordu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.