Japonların başarılarının sırları - Page 1

Japonya dediğimizde aklımızda ilk canlanan şeyler muazzam bir disiplin ve sistematik şekilde işleyen bir düzen, sony, playstation ve robot asimodur. Bu insanlar ikinci dünya savaşında 2 tane atom bombası yemesine rağmen bugün dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında zirvelerde yer alıyor. Bu başarılar elbette tesadüf değildir. Başarının temeli eğitimdir. Eğitimin temeli ise sağlam bir öğreti ve değerler bütünüdür.

Japonların başarılarının sırları - Page 2

Japonlar bireylerinin eğitimine çok ciddi önem veriyor. Eğitim sistemlerini çok sağlam değerler üzerine oturtan ülkede öğretmenler, velilere çocukları için bir adet davranış listesi hazırlamışlar. Bu davranış listesi 18 maddeden oluşuyor. Listedeki kurallar aslında hepimizin bildiği fakat çoğu kez uygulayamadığımız şeyler. Bu basit görünen fakat hayatımızı değiştiren davranış listesi çocukları temelden hazırlıyor ve ileride yararlı bireylere dönüşmelerini sağlayabiliyor.

Japonların başarılarının sırları - Page 3

1. Masanı ve etrafını düzenli tut

Japonların başarılarının sırları - Page 4

2. Gece erken yatmayı, sabah ise erken kalkmayı öğren. Bu sorumluluğa alış

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.