Bir konuşabilse... (2003) ve Kadın Affetmez (2017)
ABD'li yönetmen Francis Ford Coppola'nın yapımcı ve yönetmen kızı Sofia Coppola’nın imzasını taşıyan iki güzel film. 2003 yapımı "Bir konuşabilse…”, bilinmeyen bir yerdeki yalnızlık gerçeğinin, insanın yüzüne vuran nefis bir anlatımı… Sofia Coppola’nın son filmi Kadın Affetmez ise sinematografi ve ışık açısından alkışı hak ediyor.

Wonder Woman (2017)
Geçen yılın en çok ses getiren filmlerinden biri oldu. Gal Gadot’nun başarıyla canlandırdığı Diana Prince karakteri, süper kahramanların çoğunlukla erkek olduğu beyazperdede ortalığı ezdi geçti! Yönetmen Patty Jenkins, Wonder Woman’ın ikincisini hazırlıyor şimdi de…

Yentl (1983)
ABD’li film yıldızı, şarkıcı ve yönetmen Barbra Streisand’ın muhteşem filmi… Streisand, Yentl ile Altın Küre Ödülü’nü kucakladı; bu ödülü kazanan ilk ve tek kadın olarak da tarihe geçti.

Lady Bird (2017)
Yönetmen Greta Gerwig’in elinden çıkan, bir genç kız ile annesinin ona olan sevgisini “sinema” diliyle anlatan güzel bir film. Bu yıl Oscar’a beş dalda aday olduğunu hatırlatalım: En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Orijinal Senaryo...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.