Güncel

KalDer'den Turkcell'e Üstün Başarı Ödülü

Turkcell 10 yıldır müşteri memnuniyetinde 1 numara

KalDer'den Turkcell'e Üstün Başarı Ödülü

Turkcell, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından ölçümlenen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nde (TMME) 3 ödüle birden layık görüldü. 2005 yılından bu yana gerçekleştirilen ölçümlere göre belirlenen ve müşteri memnuniyeti konusunda en çok puan alan şirketlere verilen ödüller, KalDer’in düzenlediği törenle sahiplerini buldu.

İş dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren TMME Ödül Töreninde, 10 yıldır müşterisi nezdinde en yüksek puanı alarak birinciliği elinde bulunduran ve sektöründe müşteri memnuniyetini aralıksız olarak sürdürülebilir kılan Turkcell, Üstün Başarı Ödülü ile Siyah Heykel’in sahibi oldu.

2014 yılından geriye dönük olarak liderliğini en az 3 yıl üst üste devamlı kılması nedeniyle TMME Sürdürülen Başarı Ödülü ile Altın Heykel alan Turkcell, 2014 yılında GSM Hizmetleri sektöründe en yüksek puanı toplayarak TMME 2014 Yılı Sektör Birincisi Ödülü olan Gümüş Heykel’i de kazandı.Ödülü Turkcell adına Müşteri Deneyimi ve Satış Geliştirme Direktörü Sinem Yüksel Kartal aldı.

1431002641_bireysel-pazarlama-direktoru-alper-ergenekon-ve-musteri-deneyimi-ve-sati....jpg

Törende, Turkcell adına Üstün Başarı Ödülü’nü alan Bireysel Pazarlama Direktörü Alper Ergenekon, “Müşteri memnuniyeti standartlarının ölçümlenmesi, her sektör için önemli bir motivasyon kaynağı. KalDer’in 2005 yılından bu yana gerçekleştirdiği ölçümlerde ilk günden beri müşterimiz nezdinde 1 numara olduğumuzu bilmek bize gurur veriyor. Turkcell’lilerle kurduğumuz gönül bağının ilk Alo’dan bu yana aslında 21 yıllık bir geçmişi var. Bu 21 yılda tüm Turkcell’lilerle el ele verdik ve lider olmanın sorumluluklarını hiç unutmadık. Altyapı ve teknolojiye 21 yılda 25 milyar TL’nin üstünde yatırım yaptık. Turkcell ekipleri uzak-yakın, kar-kış demeden dağın başına, denizin ortasına, iletişimin gücünü taşıdılar. Türkiye’de mobil ve fiber iletişim altyapısı, dünyanın en iyilerinden biri oldu. Tüm bunların sonucunda müşterilerimizin takdirini kazanmak bizim açımızdan en değerli ödül. Müşteri Memnuniyeti Endeksi ölçümlerinde elde ettiğimiz sonuçlardan aldığımız cesaret ve güvenle geçmiş senelerde olduğu gibi önümüzdeki dönemde de amacımız, müşterimiz için değer yaratan deneyime odaklanmak olacak” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.