Güncel

Kantar, mobil işletim sistemlerinin bazı ülkelere göre dağılımını sıraladı!

Kantar araştırma sirketi, mobil işletim sistemlerinin ülkelere göre konuşlandırılması konusundaki yeni raporunu yayımladı.


Piyasa araştırma şirketi Kantar, aralarında iOS, Android ve Windows Phone'nin de olduğu piyasa araştırmasının 2015 üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Listede ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Pazar araştırma alanında lider kurumlardan olan Kantar, 2015 Haziran ve Ağustos aylarına yönelik mobil işletim sistemlerinin dağıtımına ilişkin raporunu yayınladı. Amerika Birleşik Devletleri dışında Redmond merkezli Google'ın Android işletim sisteminin hemen hemen tüm dünya piyasalarında payını artırdığını görmek mümkün. İspanya'da % 3.6 ve Çin'de %1.6  artış sağlamış. Raporda en dikkat çeken Windows Phone'un yavaş yavaş kendi küçük pazar paylarını artırdığı belirgin olarak görülebiliyor. Windows 10'un yayınlanması ile birlikte bu artışın devam edebileceği söyleniyor. Apple'ın iOS işletim sistemi ise giderek büyüyen mobil pazarda önemli bir paya sahip.

1444332668_img20151008222707.jpg

Hiç şüphesiz 2015'in son çeyrek raporu yayınlandığında bu dengeler mutlaka değişecektir. Yeni nesil akıllı cihazlar ile piyasaya giriş yapacak işletim sistemlerinin hangisi pazar pastasından en büyük dilimi kapacak bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.